Artykuł sponsorowany Czy warto inwestować w kotły na biomasę?

Czy warto inwestować w kotły na biomasę?

W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na energię cieplną stale rośnie, a zasoby paliw, które do tej pory są najczęściej wykorzystywane do ogrzewania, nieubłaganie maleją. W związku ze wzrostem świadomości naszego społeczeństwa popularność zyskują odnawialne źródła energii, w tym również biopaliwa. Jednak kotły na biomasę to spora inwestycja, która budzi również niepokój. Czy warta jest inwestycji?

Jednorazowy wydatek, lecz oszczędność w dłuższej perspektywie

Faktycznie kotły na biomasę stanowią większy wydatek, niż popularne kotły na paliwa stałe. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że koszt samego ogrzewania biopaliwem w skali roku jest znacznie niższy, niż w przypadku gazu ziemnego, prądu, czy oleju paliwowego. Porównywalny finansowo do pelletu jest jedynie węgiel. “Kiedy nasi klienci rozważają zakup kotła na biomasę, jednak przerażają ich wysokie koszty, zawsze zwracamy uwagę na to, że inwestycja w urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii jest mocno wspierana przez rząd i można liczyć na dofinansowanie.”  - mówi ekspert z firmy Ekoenergia.

Wygoda i czystość użytkowania

Kotły na paliwa stałe są wylęgarnią brudu i pyłów. Każdy, kto wykorzystywał tę metodę grzewczą, wie jak ciężko zadbać o porządek w pomieszczeniu przeznaczonym na kotłownię. Co więcej, wszystkie wizyty w takim miejscu grożą zabrudzeniem ubrań, a także całego ciała. Tutaj warto również poruszyć kwestię wygody użytkowania. Eksploatacja zwykłego kotła jest niezmiernie uciążliwa, wymaga regularnego uzupełniania opału, długiego rozpalania oraz częstego czyszczenia, które nie jest łatwe. Sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej w przypadku kotła na biomasę. Wystarczy raz na kilka dni, zasypać go dobrej jakości biopaliwem w postaci brykietu, lub wygodniejszego w użytku pelletu.

Ekologia i różnorodność opału

Kotły na biomasę są konstruowane tak, aby można było spalać w nich również alternatywny rodzaj opału m.in. pestki, owies czy trociny. Daje to szerokie możliwości wyboru najefektywniejszego paliwa, zgodnie z naszymi wymaganiami. Pozostaje również dodatkowa zaleta ogrzewania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Biopaliwa są rozwiązaniem ekologicznym, które nie zanieczyszcza naszego środowiska i sprzyja utrzymaniu go w dobrym kondycji. Jeśli chcesz wziąć odpowiedzialność za to, jak wygląda nasza planeta, zacznij od zmian w codziennym życiu.

Reasumując, w obecnych czasach kotły na biomasę są doskonałym, ekologicznym rozwiązaniem, które nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Mimo iż cena zakupu samego kotła jest wysoka, koszty biopaliwa są niewielkie, co w dłuższej perspektywie gwarantuje oszczędność. I dodatkowo, raz na zawsze pozbywamy się uciążliwego czyszczenia oraz codziennych wizyt w kotłowni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas