Materiał Partnera Co oferują dobre zakłady przetwórstwa drewna?

Co oferują dobre zakłady przetwórstwa drewna?

Drewno jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów opałowych. Stosuje się je zarówno w piecach, jak i domowych kominkach. Jest rozwiązaniem ekologicznym, jednak należy pamiętać o dopasowaniu odpowiednich gatunków drzewa do poszczególnych zastosowań. Wiele rodzajów tego materiału znaleźć można w renomowanych zakładach przetwórstwa drewna – co konkretnie oferują miejsca tego typu?

Drewno na opał

Palenie drewnem w piecu jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów na ogrzanie całego budynku. Materiał ten jest stosunkowo łatwo dostępny i gwarantuje wysoką wydajność – pod warunkiem wykorzystania odpowiednich gatunków charakteryzujących się dobrymi parametrami. Sporym zainteresowaniem cieszą się odmiany liściaste, które gwarantują niewielką ilość dymu i dają sporo ciepła. Szczególnie polecanym gatunkiem drewna opałowego jest grab, ale zakłady przetwórstwa drewna rekomendują też dąb czy buk.

Ostatnia z wymienianych odmian charakteryzuje się wysoką wartością opałową, pali się nie tylko długo, ale też spokojnie. Zakład Przetwórstwa Drewna Agnieszka Wojtczak proponuje jednak nie tylko drewno opałowe, ale także to stosowane na podpałkę. W tym wypadku doskonale sprawdzi się topola. Należy jednak pamiętać, że tego typu drewno musi wyróżniać się przede wszystkim niską wilgotnością. W składach drewna sporym zainteresowaniem cieszą się też odmiany rekomendowane do palenia w domowych kominkach. Czym konkretnie się różnią?

Ekologiczne spalanie w kominku

Kominek w salonie czy gabinecie wymaga zastosowania drewna gwarantującego nie tylko odpowiednią wydajność, ale przede wszystkim niską emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Te mogą bowiem osadzić się w przewodzie kominowym, doprowadzając tym samym do jego całkowitego zatkania. Staje się to niebezpieczne dla użytkowników kominka, dlatego warto postawić na ekologiczne drewno liściaste rekomendowane do takiego typu spalania. W zakładach przetwórstwa drewna możliwe jest też otrzymanie materiału w wybranych kawałkach.

Standardowo jest ono bowiem oferowane w formie elementów o standardowych, najpopularniejszych wymiarach, jednak na życzenie klienta zakłady tego typu dostosowują je do jego potrzeb i są nawet w stanie zapewnić własny transport. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i umożliwia dostarczenie wybranego drewna w określonej ilości pod wskazany adres. Warto zatem rozpocząć regularną współpracę z renomowanym zakładem przetwórstwa drewna, który oferuje nie tylko wysokiej jakości materiał opałowy, ale także pomocne usługi w zakresie jego dystrybucji.

Opracowanie:

Podziel się