Artykuł sponsorowany Charakterystyka wózków do transportu szkła

Charakterystyka wózków do transportu szkła

Szkło należy do materiałów bardzo kruchych i szczególnie podatnych na uszkodzenia. Z tego właśnie powodu do jego transportu muszą być używane odpowiednio przystosowane i zaprojektowane urządzenia. Należą do nich wózki do transportu szkła, które najczęściej wykorzystuje się w zakładach produkcyjnych oraz magazynach. Czym charakteryzują się wózki służące do przenoszenia szkła?

Odpowiedni rozmiar wózka oraz przyssawki mocujące

Wózki przeznaczone do przewożenia i przemieszczania szkła muszą być dostosowane wielkością do transportowanych materiałów. Na uwagę zwraca fakt, że wielu producentów tego typu urządzeń pozwala na dopasowanie rozmiarów wózka do indywidualnych potrzeb klientów. Taką usługę oferuje również producent wózków transportowych GK Product z Żar. Ma to szczególne znaczenie w przypadku producentów okien i paneli szklanych, które najczęściej są dużej wielkości. Do ich przewożenia potrzebny jest więc wózek o dobrze dopasowanym rozmiarze, tak aby szkło zmieściło się do niego oraz mogło być bezpiecznie przemieszczane z miejsca na miejsce. Przydatną funkcją wózków do transportu szkła, w którą są wyposażone wybrane modele, jest także obecność dodatkowych przyssawek, do których mocuje się szkło. Ich podstawową rolą jest zabezpieczenie produktu i zapobieganie przemieszczaniu się szkła podczas manewrów wykonywanych wózkiem. Dodatkowe przyssawki mocujące doskonale sprawdzają się w przypadku wózków dostosowanych do przemieszczania wyrobów szklanych w wąskich powierzchniach magazynowych oraz halach produkcyjnych, gdzie istnieje szczególnie duże ryzyko uszkodzenia szkła podczas skręcania czy manewrowania wózkiem.

Kółka wózka wyposażone w mechanizm hamowania i blokadę ruchu

Bardzo przydatną funkcją, którą posiadają praktycznie wszystkie modele wózków przeznaczonych do transportu szkła, są kółka jezdne. Oprócz ułatwienia przewożenia szklanych przedmiotów, które są dość ciężkie i nieporęczne, takie kółka posiadają także wbudowany mechanizm hamowania i blokady ich ruchu. Pozwala on na zatrzymanie wózka w odpowiednim momencie, a blokada kółek zapobiega samodzielnemu przemieszczaniu się urządzenia. Dzięki temu wyroby szklane przewożone w takim wózku są odpowiednio zabezpieczone i znacząco zmniejsza się ryzyko uszkodzenia jego załadunku. Koła obecne w wózkach do transportu szkła także mogą zostać dopasowane do wymagań klienta zamawiającego dany wózek. Należy bowiem pamiętać, że rodzaj kółek jezdnych wózka do transportu szkła powinien być także dobrze dopasowany do ciężaru przewożonych na urządzeniu elementów. Najczęściej spotykanymi kółkami w wózkach do transportu szkła są białe koła poliamidowe lub dodatkowo wzmocnione koła aluminiowe wyposażone dodatkowo w gumowy bieżnik.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas