Artykuł sponsorowany Rodzaje oraz zalety szyb zespolonych

Rodzaje oraz zalety szyb zespolonych

Szyby zespolone to rodzaj szklanej instalacji, stosowanej do wyrobu drzwi i okien. Zapobiegają wychłodzeniu lokalu, zapewniając mu doskonałą izolację, zwłaszcza jeśli wykonane są ze szkła niskoemisyjnego. Poznaj największe zalety szyb zespolonych oraz rodzaje szła, które stosuje się w tego typu instalacjach. Dowiedz się więcej o tych wyrobach szklanych.

Jak zbudowane są szyby zespolone?

Szyby zespolone to rodzaj szklanej instalacja izolacyjnej. Tworzą ją co najmniej dwie tafle szkła oddzielone od siebie za pomocą ramki dystansowej, która biegnie przez cały obwód. Przestrzeń między szybami wypełniona substancją izolującą –  zazwyczaj jest to osuszone powietrze lub gaz. Zapobiega to dostawaniu się wilgoci między warstwy. Często jako dodatkowe zabezpieczenie używa się też granulatu o właściwościach higroskopijnych.  

Szyby zespolone cechują się wyjątkową szczelnością, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uszczelniających te instalacje, dlatego doskonalone nadają się do stosowania zarówno w biurach i budynkach użyteczności publicznej, jak i lokalach mieszkalnych.

Zastosowanie szyb zespolonych w produkcji okien oraz drzwi

Ze względu na swoje doskonale właściwości izolacyjne szyby zespolone bardzo często wykorzystuje się do budowy okien oraz szklanych drzwi. Mają one bardzo wysoki wskaźnik izolacyjności cieplnej, co w efektywny sposób wspomaga utrzymanie odpowiedniej temperatury. Co ważne, nie wpływa to na ich grubość – często szyby zespolone, ze względu na wysoką jakość stosowanych materiałów są dużo cieńsze niż tradycyjnie stosowane konstrukcje. Poprzez dobór właściwego gazu można uzyskać także zwiększone właściwości akustyczne tych szklanych konstrukcji.

Jakie szkło stosuje się do produkcji szyb zespolonych?

Szyby zespolone produkowane są przez dobre zakłady szklarskie. Można je wykonać z różnego rodzaju szkła – w zależności od indywidualnych preferencji klientów. Zdaniem fachowców z firmy Glass Mirror do wyrobu szyb zespolonych najczęściej stosuje się szkło niskoemisyjne.

Jest to szkło pokryte specjalną, niewidoczną dla oka powłoką, pozwalającą na  maksymalne zmniejszenie utraty ciepła z pomieszczenia. Szkło niskoemisyjne doskonale przepuszcza światło i energię słoneczną do pomieszczenia, jednocześnie zatrzymując ciepło w danym wnętrzu. Zastosowanie tego rodzaju szkła pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania, co jest rozwiązaniem wysoko ekologicznym.

Innym rodzajem szkła, które stosuje się w przypadku szyb zespolonych, jest szkło warstwowe. Cechuje się ono właściwościami antywłamaniowymi. Ich konstrukcja jest bezpieczna i zapobiega przypadkowemu zranieniu, ponieważ stłuczona szyba nie zamienia się w ostre kawałki. Szkło warstwowe doskonale sprawdza się nie tylko w domach, ale też w przestrzeniach komercyjnych.

 

W szybach zespolonych mona zastosować również szkło zdobione ornamentami lub samoczyszczące – w zależności od potrzeb konsumentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas