Artykuł sponsorowany Charakterystyka gazowych kotłów konwencjonalnych Junkers

Charakterystyka gazowych kotłów konwencjonalnych Junkers

Niezwykle popularne w Polsce kotły Junkers są oferowane w kilku modelach. Jednym z typów takich urządzeń grzewczych są kotły konwencjonalne. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wersji dwufunkcyjnej, która będzie energooszczędnym źródłem energii cieplnej potrzebnej do np. ogrzewania wody użytkowej. Gdzie dokładnie sprawdzają się kotły konwencjonalne i co warto o nich wiedzieć?

Czy kotły konwencjonalne są bezpieczne?

Zasilanie gazem urządzeń grzewczych wśród wielu inwestorów wzbudza wątpliwości ze względu na charakterystykę takiego paliwa. Nowoczesne dwufunkcyjne kotły konwencjonalne Junkers są wyposażone w dodatkowe systemy zabezpieczające, co chroni użytkowników na wypadek ewentualnej usterki. Czujnik ciągu kominowego wraz z czujnikiem odpowiedzialnym za kontrolowanie temperatury w komorze spalania gwarantują pełne bezpieczeństwo zarówno w przypadku zastosowania kotła gazowego w niewielkiej, jak i rozbudowanej instalacji hydraulicznej.

W procesie spalania paliw powstają tlenki azotu, czyli groźne dla zdrowia i życia zanieczyszczenia powietrza. Gazowe kotły konwencjonalne Junkers to urządzenia, w których stosuje się palniki chłodzone wodą, co jest metodą na znaczące ograniczenie emisji wspomnianych tlenków azotu. Jest to kolejne z rozwiązań wpływających na wysoki poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z kotłów tego typu. Czy są one jednak wystarczająco wydajne np. do domów jedno- i wielorodzinnych?

Jaka jest wydajność kotłów gazowych konwencjonalnych?

Kotły na gaz wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń to dość popularna metoda na podniesienie temperatury we wnętrzach. Wydajność uzależniona jest jednak w dużej mierze od zastosowanego urządzenia grzewczego. Firma Usługi Wnętrzarskie Mirosław Zaleski zajmuje się montażem i serwisowaniem m.in. kotłów gazowych konwencjonalnych Junkers, których moc modulowana może sięgać nawet 24 kW. W praktyce oznacza to, że są to parametry wystarczające do efektywnego ogrzania domu jedno- lub nawet wielorodzinnego.

Na wydajność konwencjonalnych kotłów gazowych Junkers wpływa niewątpliwie wymiennik płytowy o bardzo dużej powierzchni wymiany ciepła – składa się on aż z 18 płyt. Dzięki temu z powodzeniem można stosować konwencjonalne kotły gazowe w nowych domach, ale nie tylko. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w budynkach, gdzie niezbędne jest dokonanie wymiany kotła gazowego w wersji kominowej. Modele konwencjonalne Junkers mają też dodatkowe wyposażenie w postaci akcesoriów umożliwiających wygodne podłączenie ich do istniejącej instalacji hydraulicznej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas