Artykuł sponsorowany Charakterystyka desek tarasowych.

Charakterystyka desek tarasowych.

Wśród różnorodnych materiałów przeznaczonych do wykańczania tarasów od wielu lat niezmienną popularnością cieszą się przede wszystkim deski tarasowe wykonywane z naturalnego drewna. Postanowiliśmy więc sprawdzić co sprawia, że są one tak często wybieranym materiałem. Z tego artykułu dowiesz się więc z jakiego drewna są produkowane deski tarasowe, jakie są ich zalety oraz o czym należy pamiętać, jeśli chodzi o ich pielęgnację.

Z jakiego drewna produkowane są deski tarasowe?

Deski tarasowe można podzielić na dwa główne rodzaje. Pierwsze z nich wykonywane są z drewna egzotycznego takiego jak mahoń, teak czy też bangikari. Z tego względu cechują się one dość wysoką ceną. Drugi rodzaj desek tarasowych, które oferuje między innymi Centrum drewna Juro-Trans z Kowar wykonywane są natomiast z drewna krajowego lub europejskiego. Najczęściej jest nim wobec tego:

  • świerk, 

  • sosna, 

  • dąb.

Najważniejsze zalety zastosowania naturalnego drewna na tarasach

Podstawową zaletą wykończenia tarasu za pomocą drewnianych desek tarasowych jest efekt, jaki zapewnia ten materiał. Bez względu na wybrany gatunek drewna wykonana z nich posadzka tarasowa będzie bowiem zawsze prezentowała się naturalnie i idealnie komponowała się z zielenią roślin. Dodatkowo drewniane deski tarasowe wyróżniają się także dużą odpornością na nacisk, również ten punktowy wywoływany na przykład przez meble. Nie pękają, a do tego nie nagrzewają się zbyt mocno nawet podczas bardzo słonecznych dni. Dzięki temu latem z powodzeniem można chodzić po nich boso. Ponadto świetnie amortyzują upadki, przez co są bezpieczniejsze niż klasyczne płytki ceramiczne. Do zalet desek tarasowych zaliczyć można także to, że dobranie do nich dodatków i stworzenie efektownej aranżacji nie stanowi najmniejszego problemu.

Pielęgnacja tarasu wykończonego za pomocą desek tarasowych

Wybierając deski tarasowe do wykończenia posadzki tarasu, należy jednak pamiętać o tym, że aby zachowały one swój piękny wygląd na długi czas, wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Najważniejsza w ich przypadku jest wobec tego impregnacja drewna. Zapewnia mu bowiem ochronę przed niszczącym działaniem wody i innymi niekorzystnymi czynnikami. Powinna być więc wykonywana regularnie na przykład za pomocą olejów przystosowanych do tarasów drewnianych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas