Artykuł sponsorowany Sowood Sp. z o.o. – fachowe suszenie tarcicy

Sowood Sp. z o.o. – fachowe suszenie tarcicy

Sowood Sp. z o.o. zapewnia swoim klientom bardzo duże możliwości w zakresie suszenia tarcicy. Łączna masa drewna, jaką firma jest w stanie jednorazowo suszyć w swoim zakładzie, wynosi 800m3. Osobę chcącą skorzystać z oferty zainteresuje ponadto fakt, że cały proces odbywa się w nowoczesnych, sterowanych komputerowo komorach. Więcej przydatnych informacji zamieszczamy poniżej.

Najważniejsze kwestie

W przypadku suszenia materiału o takim charakterze mamy głównie do czynienia z sezonowaniem. Jest to po prostu przechowywanie drewna przez kilka lat w jednym miejscu, co umożliwia samoczynne schnięcie w powolnym tempie. Takie rozwiązanie można co prawda uznać za stosunkowo łatwe oraz tanie, jednakże bardzo ważne będzie przy tym uważanie na ewentualność wystąpienia szkodników oraz grzybów. W tym celu nierzadko konieczne okazuje się zastosowanie odpowiednich preparatów, spośród których jeden z najpopularniejszych środków stanowi impregnat. W przypadku suszenia tarcicy komorowego mamy do czynienia z przeprowadzeniem procesu w wysokiej temperaturze.

Przez ten fakt drewniane elementy wykorzystywane m.in. do produkcji szkieletów domków kanadyjskich nie będą wymagały dodatkowej ochrony w postaci impregnatów. Uważać trzeba tylko na części narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych, a eksperci z Sowood Sp. z o.o. dokładają wszelkich starań, aby materiał mógł schnąć w odpowiednich warunkach. Oto co specjalista z firmy ma do powiedzenia w tej kwestii:

Skuteczne zabezpieczenie suszonej tarcicy to jedno z naszych głównych założeń w tym zakresie. Klient nie musi obawiać się o uzyskanie zadowalającego rezultatu, gdyż proponowane przez nas warunki nie tylko są atrakcyjne pod kątem cenowym, ale również jakość naszych usług jest potwierdzona przez wielu zadowolonych zleceniodawców w przeszłości.

To nie wszystko

Na koniec dobrze będzie wspomnieć jeszcze o kilku kwestiach związanych z suszeniem tarcicy. Szczególnie przydatne rozwiązanie w tym przypadku stanowi modułowa budowa suszarni komorowych. Dzięki temu umożliwiamy precyzyjne, a także indywidualne dopasowanie poszczególnych parametrów suszenia, jakie to dobrze będzie zastosować przy pracy na zróżnicowanych gatunkach czy też grubościach surowca. Stawiając na usługi profesjonalistów zatrudnianych w firmie Sowood Sp. z o.o., jako potencjalni klienci możemy być pewni, że drewno zostanie wysuszone w należyty sposób, bez wystąpienia jakichkolwiek zbędnych problemów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas