Materiał Partnera
W jaki sposób wybrać odpowiedni lokal usługowy do wynajmu?

W jaki sposób wybrać odpowiedni lokal usługowy do wynajmu?

Wynajem lokalu wymaga od nas podjęcia wielu decyzji. Nie możemy podpisać pierwszej lepszej umowy, ponieważ miejsce, w jakim będziemy prowadzić własną firmę, tak naprawdę może zadecydować o naszym sukcesie bądź o naszej porażce. Na jakie kwestie wobec tego zwracać uwagę, jeżeli chcemy dobrze prosperować na rynku?

Najważniejsza jest lokalizacja

Jedną z kluczowych kwestii jest lokalizacja – mówi nasz rozmówca z firmy PB Ekodom. Oczywiście najlepszym miejscem wydaje się centrum miasta, gdzie każdego dnia przebywa najwięcej ludzi. Tam jednak ceny są najwyższe, dlatego można również wynająć lokal w dalszych dzielnicach, o ile będzie do niego prosty i dogodny dojazd. W przeciwnym razie klienci będą mieli utrudnioną drogę, jeśli będą chcieli skorzystać z naszej oferty. Pracownicy również nie powinny narzekać na miejsce zatrudnienia i bez trudu do niego docierać.

Zwracaj uwagę na cenę

Lokal usługowy do wynajmu nie może przekraczać wyznaczonego przez nas budżetu. W przeciwnym razie osiągniemy zbyt niskie zyski i prowadzenie naszej działalności przestanie być opłacalne. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka cena jest charakterystyczna dla danego obszaru, powinniśmy najpierw zapoznać się z kosztami lokali usługowych na rynku.

Powierzchnia lokalu jest bardzo istotna

Wynajmując lokal, musimy brać pod uwagę powierzchnię lokalu. Szczególnie, kiedy planujemy rozwój firmy i zatrudnienie kilku dodatkowych osób w najbliższym czasie. Znaczący jest też rozkład pokojów. W zależności od tego, jakiego rodzaju działalność prowadzimy, może być konieczna sala konferencyjna czy recepcja.

Znaczenie mają dodatkowe udogodnienia

Lecz nie tylko lokalizacja, powierzchnia i cena mają znaczenie. Powinniśmy również zwracać uwagę na dodatkowe udogodnienia, pośród których pierwsze miejsca mają parking oraz klimatyzacja. Bez miejsc do parkowania trudno będzie zostawić gdzieś samochód, latem zaś chłodne powietrze w firmie jest nieocenione.

Podziel się