Materiał Partnera Oszczędność czasu i pieniędzy

Oszczędność czasu i pieniędzy

Budowanie własnych magazynów wymaga dwóch bardzo ważnych zasobów: czasu oraz pieniędzy. Zawsze idzie to ze sobą w parze, zatem nawet duży kapitał nie zrekompensuje deficytów czasowych. Same procedury związane z wydaniem niezbędnych pozwoleń na budowę trwają dość długo. Tymczasem formalności związane z wynajmem można zamknąć w kilka dni, a rekordziści zrobią to w kilka godzin. Koszty dzierżawy obiektu lub wynajmu magazynu przemysłowego są także nieporównywalnie mniejsze od tych, których wymaga od przedsiębiorcy budowa.

Brak hamulcowego

Magazyn na wynajem to idealne rozwiązanie dla osób, które swój pomysł na biznes chcą wprowadzić jak najszybciej. Zamiast długo czekać na swój własny obiekt, mogą zacząć działać dużo szybciej. Zwłaszcza że zbyt długie czekanie może spowodować, że zamiast startu z pozycji pioniera rynku, po upływie czasu wkracza się na rynek, na którym już pojawiła się spora konkurencja. Opłaca się zaczynać bez zwłoki, korzystając z magazynów dla przedsiębiorstw na wynajem, by jak najszybciej rozwijać firmę i generować zyski.

Możliwości stworzone przez dzierżawę

Umowa najmu i dzierżawy różni się między sobą. Osoba decydująca się na zostanie dzierżawcą ma możliwość używania danego terenu czy lokalu, ale także pobierania pożytków. Oznacza to na przykład możliwość wynajmu lokalu kolejnym osobom. W momencie zmniejszenia zysków firmy czy tzw. martwych okresów dzierżawa stwarza szansę na zminimalizowanie wynikających z tego strat poprzez podnajmowanie innym firmom powierzchni.

Profity płynące z lokalizacji

Znalezienie działki na budowę własnej hali w idealnej lokalizacji i rozsądnej cenie jest trudne. Większość dogodnych miejsc na rozwój przedsiębiorstwa już znalazło swoich lokatorów. Wynajem magazynu dla firmy jest w związku z tym bardziej opłacalny. Miejsce magazynu może mieć kluczowe znaczenie – szczególnie w przypadku usług kierowanych do klientów indywidualnych, oferujących możliwość odbioru osobistego. Równie istotny jest dojazd – dobre magazyny są położone w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych. Tak jest w przypadku Zakładów Produkcyjno-Usługowych Chemeks, które leżą niedaleko drogi ekspresowej.

Zaplanowana przyszłość

Magazyny zlokalizowane w dużych kompleksach nieruchomości przemysłowych dają wiele możliwości związanych z rozwojem firmy. Dokupienie dodatkowego magazynu czy ewentualne modyfikacje obecnie użytkowanego, przy odpowiedniej umowie z właścicielem, nie są żadnym problemem. To pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, które należałoby poświęcić na poszukiwanie magazynu w nowej lokalizacji i jego przeniesienie oraz ponowną reklamę.

Opracowanie:

Chemeks Sp. z o.o.

Poraj , Armii Krajowej 43

Podziel się