Artykuł sponsorowany Kiedy warto korzystać z pomocy pośredników nieruchomości

Kiedy warto korzystać z pomocy pośredników nieruchomości

Umieściłeś ogłoszenie o sprzedaży lub możliwości wynajęcia nieruchomości na stronie internetowej już jakiś czas temu, a potencjalni kontrahenci nie są zainteresowani? Chcesz kupić mieszkanie, ale ciężko Ci podjąć ostateczną decyzję? Powinieneś skorzystać z usług pośredników nieruchomości. Dlaczego? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Oferta pośredników nieruchomości

Pośrednicy nieruchomości mają wiedzę i doświadczenie, które mogą być bardzo pomocne przy sprzedaży lokalu. Dzięki temu, że takie osoby znają aktualnie obowiązujące trendy w branży, potrafią podać optymalną cenę sprzedawanego przez klienta mieszkania lub domu. Zadaniem pośredników jest również odpowiednie przygotowanie nieruchomości, co może wpłynąć na dokonanie transakcji o wiele szybciej, za wyższą ceną. Z pomocy pośredników warto skorzystać także wtedy, gdy decydujemy się na wynajem mieszkania. Dzięki temu nie należy się martwić o bezpieczeństwo transakcji – umowa zostanie sporządzona zgodnie z prawem. W sytuacji, gdy chcemy kupić nieruchomość, możemy liczyć na większy wybór ofert, które zaproponuje nam pośrednik. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że mieszkanie będzie odpowiadać naszym preferencjom.

Czy warto korzystać z usług pośredników?

Przy sprzedaży lub nabyciu nieruchomości jest wiele spraw do załatwienia. Nie zawsze uda się poradzić z nimi samodzielnie. Warto wówczas skorzystać z usług pośredników nieruchomości, którzy:

  • pomogą zaoszczędzić Twój czas;
  • zapewnią doradztwo i wsparcie przy pełnej obsłudze transakcji;
  • będą odpowiedzialni za wycenę nieruchomości;
  • poprowadzą działania marketingowe (dotarcie do wielu klientów, negocjacje ceny);
  • zajmą się kwestiami formalno-prawnymi;
  • wynegocjują umowę.

Warto – decydując się na skorzystanie z usług biur nieruchomości – zwrócić uwagę na kompetencje i doświadczenie pośredników. 

Jak dodaje specjalista z firmy IMC Nieruchomości: u nas nie tylko sprzedaż i kupisz nieruchomość, ale uzyskasz poradę z zakresu home staging, polecimy fachowca do remontu, wynegocjujemy dla Ciebie tańszy kredyt, dokonamy wyceny nieruchomości lub udzielimy porady prawnej. Jesteśmy silnym zespołem specjalizującym się od kilkunastu lat w komercjalizacji obiektów handlowych. Nie musisz bać się złożonych formalności. Weźmiemy to na siebie. Cały proces kupna/sprzedaży nieruchomości załatwisz wygodnie z gwarancją bezpieczeństwa. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas