Materiał Partnera
Kobylanka –urokliwe miejsce do zamieszkania i do spędzenia wakacji

Kobylanka –urokliwe miejsce do zamieszkania i do spędzenia wakacji

Każdy z pewnością choć raz marzył o tym, by zbudować dom na wsi, z dala od wielkomiejskiego gwaru. Warto jednak na marzenia spojrzeć z praktycznego punktu widzenia – blisko dużych miast również bywa opłacalna, chociażby ze względu na pracę czy dostęp do edukacji, kultury i rozrywki. Jeśli myślimy o zakupieniu działki pod budowę domu całorocznego lub letniskowego, warto wziąć po uwagę Kobylankę.

Kobylanka – podstawowe informacje

Kobylanka to wieś i gmina znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, w zachodniej części powiatu stargardzkiego. Data jej powstania nie jest dokładnie znana, najwcześniejsze źródła na jej temat pochodzą z roku 1220. Zgodnie z danymi z 2012 roku w samej wsi zamieszkuje 1063, zaś całą gminę – 5512 osób, co stanowi ponad 5% ludności powiatu. Wieś zlokalizowana jest 10 km od Stargardu oraz 26 kilometrów od centrum Szczecina. W odległości 2,5 km znajduje się jezioro Miedwie. Przez gminę przebiega droga krajowa nr 10 wiodąca do Szczecina i Stargardu oraz droga wojewódzka nr 120, znajdują się w niej również dwie stacje kolejowe: Reptowo i Miedwiecko.

Zalety mieszkania w Kobylance

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w działkę budowlaną na terenie Kobylanki:

  • Niższe koszty życia – jest to cecha wspólna prowincji w ogóle i zarazem jeden z głównych powodów, dla których wiele osób w ostatnich latach zdecydowało się na migrację z metropolii na wieś. Koszt zakupu działki budowlanej i budowy domu jest nierzadko znacznie niższy niż zakup nieruchomości o podobnym metrażu w mieście. Dochodzą do tego również niższe koszty eksploatacji budynku oraz wydatki związane z życiem codziennym
  • Cisza i spokój – wsie są znacznie spokojniejsze i zarazem bezpieczniejsze, niż miasta. Dlatego zwykle na życie w nich decydują się rodziny z małymi dziećmi oraz osoby w średnim wieku i seniorowie.
  • Tereny zielone – bliskość natury to kolejny ważny atut mieszkania na terenach wiejskich. Sprzyja rozwojowi młodszych mieszkańców i stwarza doskonałe warunki dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ponadto jest lepszym bodźcem dla naszej estetyki – wieś to idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które czują się po prostu zmęczone szarym i monotonnym miejskim krajobrazem.

Działki budowlane położone w Kobylance znajdziemy w ofercie firmy developerskiej Inland Bimo Property.

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się