Materiał Partnera Zalety sprzedaży mieszkania z biurem nieruchomości

Zalety sprzedaży mieszkania z biurem nieruchomości

Sprzedaż mieszkania to poważne przedsięwzięcie i warto odpowiednio je zaplanować. Może nam w tym pomóc doświadczona agencja, które specjalizuje się w obrocie nieruchomościami. Jest to usługa płatna, ale mimo wszystko nie warto z niej rezygnować. Dlaczego? Ponieważ wsparcie specjalisty gwarantuje szybszą sprzedaż mieszkania i lepsze zabezpieczenie transakcji. W czym dokładnie może pomóc agent nieruchomości?

Przygotowanie ogłoszenia do sprzedaży

Nic tak nie przyciąga uwagi potencjalnego kupca jak atrakcyjne ogłoszenie. To zwykle ono decyduje o tym, czy ktoś zechce zobaczyć mieszkanie na żywo, czy też nie. Niestety duża część sprzedających nie wie, jak przygotować ofertę, by wyróżnić się na tle konkurencji. Zazwyczaj ogłoszenie zawiera szczątkowe informacje o lokalu i niezbyt dobrze wykadrowane zdjęcia, które w żaden sposób nie podkreślają zalet mieszkania, a wręcz uwidaczniają jego wady. Doświadczony agent nieruchomości dołoży wszelkich starań, by pokazać nieruchomość przeznaczoną do sprzedaży w jak najlepszym świetle. Dodatkowo zadba o jej dokładną charakterystykę, a także pomoże w wycenie.

Kompleksowa obsługa potencjalnych kupców

Sprzedaż mieszkania wiąże się z koniecznością odbierania telefonów od potencjalnych kupców i oprowadzania ich po lokalu. Jest to dość uciążliwe i czasochłonne zajęcie, zwłaszcza gdy nieruchomość jest aktualnie zamieszkana. Osoba, która nie ma dużego rozeznania w branży, może nie wiedzieć, w jaki sposób odpowiadać na pytania zwiedzających i na co zwrócić ich uwagę. Decydując się na współpracę z agencją nieruchomości, można zapomnieć o wszystkich wyżej wymienionych niedogodnościach. Pracownik biura weźmie na siebie wszystkie obowiązki związane z obsługą potencjalnych kupców.

Monitorowanie procesu sprzedaży mieszkania

Jak informuje specjalista z agencji nieruchomości 4 Ściany – największą trudność w sprzedaży mieszkania stanowią formalności. Niezwykle ważne jest poprawne sformułowanie umowy przedwstępnej oraz skompletowanie wszystkich innych dokumentów potrzebnych do finalizacji transakcji. Jeśli chodzi o umowę przedwstępną, to sprzedający często korzystają ze wzorów dostępnych w Internecie. Tyle że w większości przypadków nie gwarantują one należytego zabezpieczenia interesów każdej ze stron. Dobra agencja zadba o dostosowanie dokumentu do potrzeb konkretnej transakcji.

Podsumowując, współpraca z biurem nieruchomości przy sprzedaży mieszkania niesie za sobą wiele korzyści – zapewnia większe zainteresowanie ofertą, co często skutkuje szybszą sprzedażą lokalu. Ponadto wiedza i doświadczenie specjalistów gwarantują bezpieczne przeprowadzenie transakcji kupna-sprzedaży.

Opracowanie:

4 Ściany Sp. z o.o.

Warszawa , pl. Konstytucji 3 lok. 41

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas