Materiał Partnera Jakimi czynnościami zajmie się zarządca nieruchomości?

Jakimi czynnościami zajmie się zarządca nieruchomości?

Jak wiadomo, każdy budynek mieszkalny czy też usługowy wymaga odpowiedniej opieki i nadzoru. Nie zawsze jednak to właściciel może w pełni dopilnować wszelkich obowiązków, które na nim ciążą z tytułu posiadania nieruchomości. W tym celu warto skorzystać z usług zarządcy nieruchomości, który zaopiekuje się budynkiem, będzie dbał o jego stan wizualny, techniczny i przede wszystkim zajmie się niezbędna dokumentacją techniczną obiektu.

Zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi

Jak wiadomo zarządca nieruchomości, z całą pewnością odciąży nas od wielu obowiązków jako właściciela i we właściwy sposób zajmie się działaniami mającymi na celu komfort i  bezpieczeństwo osób należących do Wspólnoty Mieszkaniowej. Skala obowiązków administratora jest bardzo szeroka, a zajmuje się on między innymi obsługą nieruchomości i jej właścicieli. Oznacza to, że zarządca bierze na swoje barki zobowiązania obejmujące prowadzenie korespondencji z instytucjami takimi jak banki, Urzędy Skarbowe czy Urzędy Miast. Organizuje także spotkania z właścicielami lokali i zajmuje się sporządzaniem planu finansowo-gospodarczego. Odpowiednia gospodarka ekonomiczno-finansowa także ma znaczenie, ponieważ obejmuje windykację należności, prowadzeniem rozliczeń przez rachunek Wspólnoty, reprezentację Wspólnoty Mieszkaniowej przed instytucjami zewnętrznymi.

Bezpieczeństwo mieszkańców, to priorytet

Utrzymanie przestrzeni wspólnej w dobrej kondycji i dbanie o jej stan techniczny, jest niezwykle ważne. W kompetencjach zarządcy nieruchomości leży utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie, przez co rozumie się okresowe kontrole techniczne nieruchomości i wyposażenia. Administrator wybiera jednostkę, która przeprowadza prace remontowe i konserwacyjne, a także czuwa nad przebiegiem prac prowadzonych przez wykonawców. Zarządca musi zadbać także o rzetelne prowadzenie dokumentacji technicznej i kontrolować czystość części wspólnej każdego obiektu. 

Zaufany zarządca to podstawa

Opiekę nad nieruchomościami, warto powierzyć firmie, która jest godna zaufania. Właśnie taką jednostką jest Podkomorzy Zarządzanie Nieruchomościami Andrzej Bereś, która już od wielu lat pełni funkcje administracyjne dla właścicieli nieruchomości. Na rzetelność jednostki wpływa nie tylko jej duże doświadczenie, ale także współpraca z zaufanymi partnerami, takimi jak firmy sprzątające, radca prawny czy też agencje ubezpieczeniowe. Ma to na celu zagwarantować bezpieczeństwo i wysoki komfort życia mieszkańców. Znaczną pomoc w sprawnej obsłudze nieruchomości daje także program do obsługi zarządzania Wspólnot Mieszkaniowych, który jest przystosowany do konkretnej wspólnoty.

Opracowanie:

Podkomorzy Zarządzanie Nieruchomościami Andrzej Bereś

Pruszcz Gdański , Podkomorzego 40A

Podziel się