Artykuł sponsorowany Jak szukać mieszkania pod inwestycję?

Jak szukać mieszkania pod inwestycję?

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się wynajem mieszkań. Nie dziwi zatem fakt nabywania lokali tego typu w celach inwestycyjnych. Wybór w tym wypadku powinien być jednak dogłębnie przeanalizowany. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego wsparcia. Jak zatem dobrze zainwestować w nieruchomość, aby była interesująca dla przyszłych lokatorów i przynosiła rozsądne zyski?

Jak wybrać lokal i metraż nieruchomości pod inwestycję?

Pierwszym etapem rozpoczęcia szukania nieruchomości inwestycyjnej jest ustalenie klienta docelowego. W przypadku wynajmu krótkotrwałego dla turystów, kluczowym czynnikiem będzie  lokalizacja w pobliżu popularnych atrakcji i z dobrą komunikacją. Warto również rozważyć odpowiedni metraż mieszkania: rodziny z dziećmi najchętniej wynajmą minimum dwupokojowe mieszkanie, a kawalerki sprawdzą się dla podróżujących par. Istnieje wiele konfiguracji i zależności, a specjaliści z Sim Property Group pomogą zainwestować w lokal idealny dla naszych potrzeb.

Z kolei najem długoterminowy najczęściej wybierany jest przez studentów. Chętnie wynajmują oni mieszkania w okolicy ośrodków akademickich lub towarzyskich. Lokal studencki powinien mieć kilka pokoi, aby zapewnić swobodne życie kilkorgu znajomych. Nie należy jednak zapominać o bardziej oddalonych miejscach – będą one tańsze w kupnie, a w konsekwencji także w wynajmie. Dla zobrazowania, studenci chętniej wynajmą trzypokojowe mieszkanie 10 km od uniwersytetu za 2500 zł, niż blisko niego, ale z dopłatą rzędu 500 zł do miesięcznego czynszu. Bardziej opłaca im się ulgowe korzystanie z transportu publicznego.

Czym kierować się przy ustalaniu ceny za wynajem nieruchomości?

Wynajmujący powinien postawić się w sytuacji przyszłego najemcy. Najprawdopodobniej będzie on oczekiwał przede wszystkim dobrej ceny i dobrego wyposażenia mieszkania. Oznacza to, że powinniśmy natychmiast odrzucić lokale drogie w utrzymaniu (np. z ogrzewaniem elektrycznym) oraz takie, które korzystają ze starych instalacji. Pozwoli to uniknąć problematycznych sytuacji – takich jak chociażby zwarcia i uszkodzenia sprzętów elektronicznych.

Nierentowna może okazać się nieruchomość, która nie posiada okien we wszystkich pomieszczeniach (oprócz łazienki). Pokój bez dostępu do naturalnego światła nie będzie cieszył się zainteresowaniem wynajmujących, wobec czego niezbędne będzie obniżenie ceny za wynajem. Podobnych pułapek w mieszkaniach jest sporo, dlatego warto wziąć pod uwagę pomoc pośrednika zamiast uczyć się na własnych błędach. Pomoże on też przy dobieraniu wyposażenia mieszkania pod inwestycję.

Przy wynajmowaniu takich nieruchomości należy pamiętać, że lokatorzy będą prawdopodobnie korzystać z niego najdłużej przez kilka lat. Skoro nie jest to ich ostateczne miejsce zamieszkania, priorytetem będzie komfort i niska cena, nie zaś ładny widok z okna czy wysoka jakość farby na ścianach. Mieszkanie ma być schludne, czyste i być wyposażone w sprawne sprzęty, a także znajdować się w okolicy sklepów i punktów usługowych. Z tego powodu, jeśli celujemy w wygodny najem długoterminowy, lepiej jest zainwestować w nieruchomość na popularnych osiedlach mieszkalnych niż w kamienicy w centrum.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas