Materiał Partnera Czym są biura coworkingowe?

Czym są biura coworkingowe?

Praca zdalna wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z wolnością i możliwością dopasowania jej czasu do swoich potrzeb. Nie wszyscy jednak wiedzą, że freelancerzy często cierpią na zachwianie zdrowego balansu pomiędzy pracą oraz życiem prywatnym. Przestrzeń domowa jest jedną z tych, w której najwięcej jest “rozpraszaczy” oraz czynników utrudniających koncentrację uwagi.

Możliwość lepszego zarządzania czasem

Jedną z odpowiedzi na problemy freelancerów oraz osób pracujących zdalnie są biura coworkingowe. Dają one możliwość wynajęcia biura (a czasami także pojedynczego biura) na potrzebę wspólnej pracy. Pozwala to na lepsze zarządzanie swoimi obowiązkami oraz czasem. Często okazuje się również, że jest to rozwiązanie o wiele mniej kosztowne niż długotrwały wynajem dużych przestrzeni biurowych, tłumaczą przedstawiciele Spółdzielni Kłos oferujących biura na wynajem. 

Profesjonalne miejsce pracy

Coworkingi oferują znacznie bardziej wygodne miejsce do pracy niż mieszkanie. Posiadają odpowiednie zorganizowane stanowiska do pracy. Z modelu tego poza freelancerami korzystają także startupy. Możliwość korzystania z biura do wynajęcia daje dużą wolność również początkującym przedsiębiorcom, ponieważ nie wymusza na nich konieczności wiązania się z jedną przestrzenią, a wraz z rozszerzeniem działalności firmy, mogą znaleźć kolejne biura dopasowane do ich potrzeb. 

Właściwości sieciujące przestrzeni coworkingowej

Biorąc pod uwagę to, że z przestrzeni coworkingowych korzystają specjaliści zajmujący się działalnością z różnego zakresu, daje to możliwość współdziałania w komfortowym otoczeniu. Z tego powodu należy podkreślić nieocenione zalety edukacyjne, twórcze oraz sieciujące tego typu miejsc. Pozwala to także na wymianę doświadczeń oraz zawiązywanie nowych projektów, co jest szczególnie ważne w działalności freelancera. 

Przestrzenie coworkingowe dla artystów

Obecnie można dostrzec zmieniający się status takich miejsc, które umożliwiają pracę nie tylko pracownikom umysłowym, ale także muzykom, plastykom oraz innym osobom, które do swojej pracy potrzebują warsztatu, którego z powodów technicznych nie mogą posiadać w swoim  domu.

 

Opracowanie:

Kłos Spółdzielnia handlowo usługowa

Kraków , Szlak 65

Podziel się