Artykuł sponsorowany Jak naleźć dobrą agencję pracy?

Jak naleźć dobrą agencję pracy?

Na pewno nie raz słyszałeś historie o nieuczciwych pracodawcach czy agencjach pracy wykorzystujących swoich pracowników. Są to jednak odosobnione przypadki, a agencje pracy tymczasowej są obecnie chętnie wybierane przez osoby mające trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Czym więc się kierować szukając dobrego pośrednika pracy na czas określony w kraju i za granicą?

Jak działają agencje pracy tymczasowej?

Szukanie pracy na własną rękę może być trudne, szczególnie jeżeli nie ma się wymaganych kwalifikacji i doświadczenia. Agencje pracy tymczasowej są pośrednikami, łącząc ze sobą pracowników z potencjalnymi pracodawcami. Swoją bazę na bieżąco uzupełniają o aktualne oferty pracy z wyszczególnionymi wymaganiami wobec kandydata i na podstawie informacji z profilu potencjalnego klienta, dopasowują kryteria do konkretnych preferencji. Agencje pracy tymczasowej takie jak Dora Job posiadają oferty zatrudnienia w kraju i za granicą dla osób w każdym wieku. Dodatkowo każdy pracodawca jest wcześniej sprawdzany pod kątem wiarygodności, dlatego nie ma ryzyka, że zostaniemy oszukani.

Czym się kierować przy wyborze agencji pracy?

Decydując się na rejestrację w bazie osób poszukujących pracy, najważniejszą kwestią jest sprawdzenie danych agencji pracy w rejestrze. Jeżeli nie figuruje ona w spisie podmiotów, powinno to wzbudzić naszą czujność. Warto również sprawdzić internet w poszukiwaniu opinii osób, które miały okazję wcześniej współpracować z konkretną agencją. Należy jednak podchodzić do tego z dystansem, gdyż wiele wpisów może nie być prawdziwa, a pochodzić tylko od tzw. hejterów czy konkurencji. Warto również zwrócić uwagę na proces rekrutacji, szczególnie jeżeli chodzi o wyjazd za granicę. Jeżeli agencja nie wymaga potwierdzenia kompetencji i przyjmuje do pracy każdego, powinna nam się zapalić czerwona lampka, mimo że takie podejście oznacza łatwe otrzymanie wakatu. Czym powinna wyróżniać się dobra agencja pracy tymczasowej?

  • elastycznym podejściem do pracownika,
  • aktualnym wpisem do rejestru podmiotów pośrednictwa pracy,
  • jasno sformułowaną umową,
  • konkretnymi wymaganiami co do pracownika,
  • regularnie napływającymi ofertami pracy,
  • dobrą opinią.

W internecie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, za które agencje oczekują opłaty w ramach prowadzonego pośrednictwa. Należy pamiętać, że żadna agencja nie ma prawa pobierać pieniędzy od potencjalnego kandydata, wyjątek mogą stanowić niektóre kwestie związane z wyjazdem za granicę. Wówczas koszty takie jak tłumaczenie dokumentów, zorganizowanie wizy i zakup biletu na samolot muszą zostać pokryte przez pracownika, jednak wszystko musi być wyszczególnione w umowie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas