Materiał Partnera Czy agencja pracy to dobre rozwiązanie dla pracodawcy?

Czy agencja pracy to dobre rozwiązanie dla pracodawcy?

Jesteś pracodawcą i poszukujesz pracowników? Przedsiębiorcy nie mają wiele wolnego czasu, aby oprócz codziennych firmowych obowiązków, zajmować się również aktywnym poszukiwaniem pracowników. Agencje pracy tymczasowej oferują Ci kompleksową pomoc – od działań rekrutacyjnych aż po podpisanie umowy! Jakie są zalety korzystania z usług agencji pracy?

Zaoszczędzisz swój czas

Jedną z największych zalet korzystania z usług agencji pracy jest oczywiście oszczędność czasu, a co za tym idzie – również pieniędzy. Agencja zajmuje się wszystkimi działaniami rekrutacyjnymi oraz prowadzeniem dokumentacji pracowniczej. Ważne jest jednak, aby znaleźć zaufaną agencję, która będzie stawiała dobro swoich klientów i pracowników na pierwszym miejscu. Jedną z polecanych firm jest agencja Works4u, która znajduje się w Suwałkach. Pamiętaj, aby dokładnie określić przedstawicielowi agencji, jakiego pracownika poszukujesz, a resztą zajmie się sam! Czas to dla właścicieli firm najbardziej wartościowa waluta, dlatego też powinieneś go szanować i zająć się priorytetowymi sprawami np. działaniami marketingowymi lub intensywnym rozwojem swojego przedsiębiorstwa.

Znajdziesz właściwego pracownika

Im precyzyjniej określisz swoje oczekiwania, tym większa szansa, że szybko znajdziesz odpowiedniego pracownika. Pamiętaj, że przez agencję pracy każdego dnia przewijają się dziesiątki CV. Po wstawieniu ogłoszenia na własną rękę czasami trzeba czekać wiele tygodni, aby w końcu trafić na osobę, która sprawdzi się na danym stanowisku. Agencja pracy w ekspresowym tempie wyszuka dla Ciebie właściwego pracownika. Jeśli mimo dobrego pierwszego wrażenia nie sprawdzi się i nie będzie wywiązywał się z obowiązków, agencja zawsze bierze na siebie odpowiedzialność i szuka lepszego zastępstwa. W przypadku samodzielnego prowadzenia rekrutacji, za wszystko musisz odpowiadać sam i w razie jakichkolwiek problemów, poradzić sobie z nimi we własnym zakresie.

Zapełnisz tymczasowe stanowiska

Bardzo często zdarza się, że w danym przedsiębiorstwie jest do wykonania praca okresowa lub sezonowa (np. podczas zbiorów owoców i warzyw lub na hali produkcyjnej). Wielu pracodawców ma opory przed zatrudnieniem pracowników na pełny etat, z którymi zwiążą się stałą umową. Szczególnie wtedy, kiedy nowy zespół będzie potrzebny przez krótki okres, a po wykonaniu wszystkich zadań pracodawca nie znajdzie dla nich żadnego zajęcia. Co więcej, przedsiębiorca ma okazję wypróbować wielu tymczasowych pracowników i jeśli któryś wyjątkowo się sprawdzi – może zatrudnić go na dłużej.

Opracowanie:

Works4you Sp. z o.o.

Suwałki , Utrata 4c lok. 116

Podziel się