Materiał Partnera Operator maszyn roboczych – dlaczego warto i jak nim zostać?

Operator maszyn roboczych – dlaczego warto i jak nim zostać?

Na rynku pracy funkcjonują branże, w których nowi pracownicy poszukiwani są nieustannie. Wiąże się to z rozwojem przedsiębiorstw i rosnącym zapotrzebowaniem na konkretne produkty i usługi. Jedną z takich sfer jest budownictwo – liczne projekty związane z rozbudową infrastruktury, prywatne inwestycje sprawiają, że praca w charakterze operatora maszyn roboczych - budowlanych do robót ziemnych i drogowych, zyskuje na atrakcyjności.

Droga do zawodu

Dobrodziejstwem naszych czasów i automatyzacji pracy w wielu dziedzinach jest możliwość przekwalifikowania. Dzięki odpowiednim kursom i szkoleniom możemy w szybki i prosty sposób zdobyć uprawnienia pozwalające na wykonywanie nowego zawodu. Co szczególnie ważne, kursy i szkolenia skupiają się na praktycznych, a więc najważniejszych aspektach pracy. Centrum szkoleń zawodowych Oświata-Lingwista prowadzi szkolenia operatorów maszyn roboczych o różnych specjalnościach. Pod tym hasłem bowiem kryje się wiele różnych kwalifikacji związanych z robotami ziemnymi, budowlanymi i drogowymi. Kursy obejmują szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń wykorzystywanych w tych celach.

Kurs operatora maszyn budowlanych dotyczyć może koparkoładowarek, koparek jednonaczyniowych, ładowarek jednonaczyniowych, pił mechanicznych do ścinki drzew, rusztowań budowlano - montażowych i wiele innych. Po odbyciu odpowiedniego kursu możliwe jest zatrudnienie w charakterze operatora danego typu maszyn lub montażysty rusztowań.

Wszystkie przeprowadzane w Ośrodku Szkolenia Operatorów Maszyn Roboczych szkolenia zakończone są przyznaniem uprawnień w postaci: Książki Operatora Maszyn Roboczych oraz Świadectwa kwalifikacyjnego wydawanego przez instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.Wysokie kwalifikacje

Uprawnienia w zakresie pracy operatora maszyn budowlanych znacząco poszerzają możliwości zatrudnienia. Roboty ziemne budowlane i drogowe nie są związane z określonym regionem czy miastem – zapotrzebowanie na nie występuje na terenie całego kraju, szczególnie teraz, podczas intensywnych prac nad rozwojem polskiej infrastruktury.

Szkolenia zawodowe pozwalają też zwiększyć kwalifikacje osób już pracujących w branży o nowe. Im więcej umiejętności ma pracownik, tym cenniejszy jest on dla pracodawcy. Nie należy też zapominać o powiązanych z tym sektorem uprawnieniach Urzędu Transportu Drogowego co do prowadzenia pojazdów. W ich zdobyciu, poprzez zdanie egzaminów, pomogą kursy przygotowawcze z zakresu żurawi przenośnych, samojezdnych i przewoźnych, żurawi stacjonarnych i warsztatowych, suwnic, dźwigów towarowo-osobowych, podestów ruchomych oraz wózków jezdniowych podnośnikowych.

Opracowanie:

Podziel się