Artykuł sponsorowany Jakie szkolenie warto odbyć pracując w branży TSL?

Jakie szkolenie warto odbyć pracując w branży TSL?

Praca w branży TSL może być bardzo dochodowa, ale nie bez przyczyny – jest też bardzo wymagająca. Osoby odpowiedzialne za organizację szeroko pojętej logistyki muszą sprawnie poruszać się w skomplikowanych przepisach, szybko reagować na ich częste zmiany i uzbroić się w stalowe nerwy. Ciągłe podnoszenie kompetencji jest wpisane w specyfikę pracy w TSL. Jakie szkolenia będą przydatne?

Szkolenia z przepisów celnych

Organizacja sprawnego przepływu towarów w obrocie międzynarodowym nie jest możliwa bez znajomości przepisów celnych. Zasady przewozu towarów w granicach Unii Europejskiej są co prawda względnie proste, jednak sprawy komplikują się, gdy w grę wchodzi chociażby tranzyt (np. gdy przez kraje członkowskie przewozimy towary sprowadzone spoza UE). Dlatego dużą część oferty firmy szkoleniowej Vademecum stanowią właśnie szkolenia stacjonarne i online z prawa celnego i obrotu międzynarodowego. Do osób, które dopiero zaczynają przygodę z pracą w branży TSL skierowane jest „Kompendium wiedzy celno-podatkowej dla początkujących – procedury celne w obrocie towarowym z zagranicą”. Program szkolenia obejmuje nie tylko najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa celnego, ale przede wszystkim praktyczne aspekty organizacji przewozów. Trenerzy pokazują, w jaki sposób korzystać z e-komunikacji z organami celnymi, jak przygotować zestaw dokumentów dla kierowcy i jak korzystać z systemu Intrastat.

Szkolenia INCOTERMS 2020

Firmowy dział logistyki na pewno skorzysta ze szkolenia z INCOTERMS 2020. W ramach kursu trener szczegółowo omawia wszystkie reguły dostaw Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) pod kątem wykonania dostawy, przejścia ryzyka i kosztów dostawy, dokonania odpraw i regulowania opłat celnych, miejsca wykonania dostawy a miejsca przeznaczenia towaru oraz czasu wykonywania dostawy a czasu dostarczenia dóbr do miejsca wskazanego przez kupującego. Podczas szkolenia poruszane są kwestie najczęstszych błędów, popełnianych podczas stosowania zasad INCOTERMS 2020 oraz trudności, jakie może napotkać spedytor. W podsumowaniu spotkania trener pokazuje różnice między obecną wersją reguł a INCOTERMS 2010, następnie zaprasza uczestników do dyskusji, która rozwiewa ewentualne wątpliwości.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pracownicy sektora TSL muszą być zawsze na bieżąco z obowiązującymi ich przepisami, dlatego też trudno przygotować dla nich listę zawsze aktualnych szkoleń. Kursy powinny być dostosowane do potrzeb pracowników w konkretnym momencie. Dobrym pomysłem jest więc stała współpraca z firmą szkoleniową, która trzyma rękę na pulsie, monitoruje zmiany w przepisach spedycyjnych i transportowych, a dzięki temu jest w stanie szybko przygotować pigułki świeżej wiedzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas