Materiał Partnera Jak zostać specjalistą od odnowy psychobiologicznej?

Jak zostać specjalistą od odnowy psychobiologicznej?

Statystyki i badania naukowe mówią o tym, iż polskie społeczeństwo boryka się z depresją, a ta staje się chorobą cywilizacyjną na całym świecie. Nasze samopoczucie psychiczne, znacznie przy tym wpływa na ciało, dlatego już w wielu krajach Europy Zachodniej, w Japonii, czy w USA, wzrosła liczba psychoterapeutów i zawodów leczących ludzkie umysły oraz dusze. W Polsce na szczęście pojawia się coraz więcej specjalistycznych gabinetów, które prowadzą osoby o różnym dziedzinowym wykształceniu. Mogą to być specjaliści od odnowy psychobiologicznej… Jeśli i Ciebie interesuje ludzkie ciało, dusza i umysł, a także ich współzależności, koniecznie dowiedz się, jak rozpocząć przygodę w tym kierunku!

Czym jest odnowa psychobiologiczna?

Odnowa psychobiologiczna to dziedzina holistycznej nauki, która bada współzależności między ciałem, umysłem oraz ludzką duszą, wykorzystując przy tym metody niekonwencjonalne. Nie oznacza to jednak tego, że sztuka ta zamyka się na m.in. psychologię kliniczną, psychiatrię, czy medycynę konwencjonalną. Wręcz przeciwnie! Czerpie ona inspiracje z wielopokoleniowej wiedzy, jaką nabywa człowiek i cała nasza cywilizacja, aby móc pomagać ludziom we wdrażaniu zdrowego stylu życia. Odnowa psychobiologiczna nie jest zatem tylko leczeniem chorób, ale przede wszystkim ich zapobieganiem poprzez oczyszczanie ciała, duszy i umysłu z toksyn, obciążeń i złej energii przepływającej przez trzy elementy, na które składa się człowiek.

Jak zostać specjalistą od odnowy biologicznej?

Specjaliści od odnowy biologicznej to wielokrotnie pielęgniarki, psychologowie, czy innego typu terapeuci, co pokazuje, jak holistyczne podejście do zdrowia jest dzisiaj szanowane w różnych sektorach ratowania ludzkiego zdrowia fizycznego, psychicznego, czy też duchowego. Aby zostać jednak ekspertem od odnowy biologicznej, należy przystąpić do specjalnych szkół oferujących m.in. kursy, lub też policealne studium, po którym można dalej rozwijać swoją wiedzę, umiejętności i zakres poznawanych technik. Jak wygląda jednak przykładowe studium odnowy biologicznej? W STUDIUM PSYCHOLOGII PSYCHOTRONICZNEJ działającym w Warszawie, Częstochowie oraz w Białymstoku, opiera się ono o dziewięciomiesięczną naukę. Program zbudowany jest z warsztatów integracyjnych, z zasad zdrowego odżywiania, z ziołowych terapii, z czakroterapii, refleksologii, z analizy bioenergetycznej, z totalnej biologii, a także z panelu dotyczącego tzw. ustawienia Hellingerowskiego, dotyczącego prawidłowych relacji dzieci z rodzicami, czy zależności między wszystkimi członkami tak ważnej i podstawowej komórki społecznej, jaką jest właśnie rodzina.

Na jakich zasadach może opierać się odnowa psychobiologiczna?

Zasad, jakie warto przestrzegać przy odnowie psychobiologicznej jest wiele. STUDIUM PSYCHOLOGII PSYCHOTRONICZNEJ wymienia przy tym takie z nich, jak: Bycie w sobie to bycie w grupie, Zdrowie ciała zaczyna się od jedzenia, Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób, Choroba to krzyk żywego organizmu: zajmij się mną!, czy Poczucie tożsamości wzrasta z poczuciem kontaktu z ciałem… Jeśli chcesz dogłębnie poznać zatem tajniki odnowy ciała, duszy i umysłu, koniecznie zapoznaj się na dedykowanej stronie z wymaganiami dla kandydatów oraz z przebiegiem procesu rekrutacyjnego. 

Opracowanie:

Studium Psychologii Psychotronicznej

Białystok , Antoniuk Fabryczny 55 lok. 19

Podziel się