Artykuł sponsorowany Jaki kurs pierwszej pomocy warto ukończyć?

Jaki kurs pierwszej pomocy warto ukończyć?

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym moralnym i prawnym obowiązkiem. Wszyscy o tym wiemy, ale niestety część z nas tego nie robi, bo nie potrafi. Ratowanie chorego lub poszkodowanego w wypadku, nie polega jedynie na wykonaniu telefonu do pogotowia ratunkowego i oczekiwaniu na przyjazd karetki, ale na konkretnej pomocy w danej chwili. Jeśli nie wiemy co robić w takich sytuacjach, zgłośmy się na kurs, gdzie nabędziemy wiedzę i umiejętności.

 Pierwsza pomoc jest cenna

Udzielenie pierwszej pomocy choremu czy poszkodowanemu w wypadku, jest naszym obowiązkiem. Nie możemy się tylko ograniczać do wezwania pogotowia i oczekiwania na przyjazd lekarza i sanitariuszy. Bardzo często minuty decydują o życiu. Główną przyczyną unikania ratowania ludzkiego życia, jest brak wiedzy i umiejętności. Obawiamy się, że niewłaściwe podejście do chorego, może tylko pogorszyć jego stan zdrowia. Bezpieczniej jest wezwać pomoc, więc na tym poprzestajemy. Mamy czyste sumienie, bo zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale czy na pewno? Gdybyśmy tylko wykonali sztuczne oddychanie lub ułożyli chorego w odpowiedniej pozycji, uratowalibyśmy mu życie. Nie czekajmy kiedy zjawi się pomoc, nie stójmy bezradnie z boku, ale pomagajmy, bo być może kiedyś sami znajdziemy się w podobnej sytuacji. 

Monitoring a wypadek

Wiele miejsc w Polsce jest już monitorowane kamerami, w tym także nasze polskie drogi. Kiedy ma miejsce wypadek i kamera zarejestruje całe zdarzenie, sami również znajdziemy się w kadrze. Jeśli nie próbowaliśmy udzielić pomocy, a osoba poszkodowana umrze, nic nas nie usprawiedliwi. Nie pomoże tłumaczenie, że nie potrafiliśmy pomóc, bo nie przeszliśmy szkolenia, lub było ono dawno temu i nic nie pamiętamy, bo zawsze możemy zapisać się na kurs z udzielania pierwszej pomocy, choćby w firmie Underwater Travel Rudolf Stankiewicz. Nie tylko możemy, ale nawet powinniśmy zgłosić się na szkolenie, by odświeżyć wiedzę, która została dawno zapomniana. Pamiętajmy, że kiedy osoba potrzebująca pomocy umrze, ponieważ jej nie pomogliśmy, zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Kurs pierwszej pomocy

Nie udzielamy pierwszej pomocy, ponieważ boimy się popełnienia błędu. Jeśli potrąconego na pasach pieszego poruszymy, możemy mu uszkodzić np. miednicę, czyli jego stan zdecydowanie się pogorszy. Dlatego organizowane są kursy pierwszej pomocy, żebyśmy wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji, jak mu pomóc, a nie zaszkodzić. Podobnie jest przy wypadkach samochodowych, omdleniach, zawałach serca itp. Niekiedy jest potrzebne sztuczne oddychanie, zatamowanie krwotoku lub tylko ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Podczas kursu, prowadzonego przez instruktora,  dowiemy się wszystkiego na temat udzielania pierwszej pomocy. Kurs obejmuje teorię oraz ćwiczenia praktyczne na manekinie. Będziemy doskonale przygotowani do ratowania ludzkiego życia. Przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy może też stanowić dodatkowy atut dla pracodawcy. Każdy zakład pracy musi posiadać osobę, która taki kurs przeszła.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas