Artykuł sponsorowany Pierwsza pomoc, czyli coś co każdy powinien wiedzieć

Pierwsza pomoc, czyli coś co każdy powinien wiedzieć

Podstaw pierwszej pomocy uczymy się już w szkole. Może nie w praktyce, ale mamy jakieś pojęcie. Potem przychodzi robienie prawa jazdy i temat jest głębiej wałkowany. Oprócz tego na wielu kierunkach studiów odbywa się obowiązkowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Mimo, że temat ciągle gdzieś się powtarza, w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia na ulicy najczęściej nie reagujemy, bo nie wiemy co zrobić, jak się zachować. Czy to znaczy, że aby być świadomymi obywatelami, a nawet rodzicami, którzy potrafią chronić swoje dziecko w nieprzewidzianych sytuacjach, powinniśmy lepiej się podszkolić w tym zakresie i uzupełnić wiedzę o praktyczne umiejętności, które zdobywa się w czasie ćwiczeń?

Kurs pierwszej pomocy – dla kogo?

Szkolenie z pierwszej pomocy jest dostępne w wielu placówkach. Zwykle nie stanowi bardzo dużego wydatku, a z pewnością może nam się realnie przydać w życiu. Udzielanie pomocy nie musi być niebezpieczne, czasem wystarczy zapewnić osobie chorej bezpieczeństwo i wezwać karetkę. Kluczem jest rozpoznanie poszczególnych sytuacji i dopasowanie swojego postępowania do konkretnej sytuacji.

Czego się nauczymy?

W czasie kursu pierwszej pomocy nauczymy się, jak powinna być wykonywana resuscytacja krążeniowo-oddechowa, jak reagować przy  zadławieniu czy ataku padaczki. Dowiemy się również jak powinno wyglądać nasze postępowanie w obliczu wypadków komunikacyjnych. Istotna jest również pozycja boczna ustalona, jak i to kiedy chorego można przenosić, a kiedy lepiej go nie ruszać.

Jeśli mamy taką możliwość z pewnością warto odbyć szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i nauczyć się pomagać innym. Warto jednak pamiętać, że takie umiejętności mogą nam się przydać również względem naszych bliskich, którym uratujemy w ten sposób życie. Odpowiednie postępowanie jest bowiem kluczowe, niekiedy liczą się pierwsze minuty, które decydują o tym czy ktoś przeżyje czy nie, czy może będzie niepełnosprawny. Nasza pomoc może się okazać dla kogoś bardzo istotna, dlatego z pewnością warto jej udzielić, jednak umiejętnie.

W dzisiejszych czasach ludzie boją się pomagać, unikają się nawet na siebie nie patrzą. W wyniku takiego zachowania może dochodzić do wielu ludzkich tragedii, bo być może ktoś kogo uznamy za pijaka ma atak padaczki i potrzebuje naszego wsparcia i wezwania karetki? Dlatego szkolenie z pierwszej pomocy zawsze będzie dobrym wyborem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter