Artykuł sponsorowany Zabezpieczenie profili samochodowych - dlaczego jest to istotne?

Zabezpieczenie profili samochodowych - dlaczego jest to istotne?

Karoseria i podwozie naszego samochodu wymagają regularnej konserwacji, aby długo cieszyły się dobrą kondycją. W przypadku profili zamkniętych, oprócz samej pielęgnacji, dobrze jest od czasu do czasu skontrolować ich stan. Rozwijająca się w ich obrębie korozja może poczynić prawdziwe spustoszenie.

Kiedy już się pojawi rdza 

Najmniejsze skupiska "bąbli" na lakierze, które mogą wystąpić w okolicach nadkoli lub progów powinny być dla właściciela auta sygnałem alarmowym. Niestety gdy korozja pojawi się na zewnętrznych elementach karoserii może to oznaczać, że rdza zajęła już głębsze partie szkieletu nadwozia. Profile zamknięte z łatwością gromadzą wodę i zanieczyszczenia, które w znaczny sposób przyczyniają się do postępowania procesów korozyjnych. Nasilają się one szczególnie w sezonie zimowym, kiedy to do osadów i wilgoci dołączy sól rozsypywana przez drogowców. Podczas cieplejszej pogody, taka mieszanka staje się jeszcze bardziej agresywna chemicznie. Jeżeli dany element konstrukcji nadwozia nie jest dostatecznie zabezpieczony, zaczynają powstawać wżery. Zamknięte przestrzenie i wnęki profili samochodowych szybko ulegają korozji rozprzestrzeniającej się po ich ścianach i zakamarkach. W skrajnych przypadkach prowadzi to do perforacji blachy, co z kolei oznacza konieczność kosztownej wymiany części lub renowacji całego pojazdu. Kiedy skupiska korozji są już rozsiane po całym aucie, nie pozostaje nic innego jak użycie szlifierki, papieru ściernego, lub oddanie samochodu do blacharza. Szczególnie pracochłonna i kosztowna jest wymiana progów. Najpierw fragmenty objęte korozją zostają wycięte. Następnie nowe elementy progów są montowane techniką spawania. Łączenia zostają zeszlifowane i pozostaje oddanie auta do lakiernika. Jeżeli fragment nadwozia uległ jedynie miejscowym zmianom, a w większości zachowała się zdrowa blacha, można zastosować tzw. reparaturki. Są to odpowiednio spreparowane fragmenty blachy, którymi uzupełnia się skorodowane miejsca, po usunięciu zniszczonego metalu.

Ochrona profili

Aby nasz samochód długo nam służył, należy pamiętać o profilaktyce antykorozyjnej. Oto kilka wskazówek, co powinniśmy przedsięwziąć aby rdza nie "chwyciła" profili samochodowych. Należy przynajmniej dwa razy do roku gruntownie zabezpieczać owe partie i ich wewnętrzne przestrzenie za pomocą preparatów działających ochronnie i antykorozyjnie, takich jak rustcheckcorolon.pl. Mają one zdolność penetrowania najdalszych szczelin i zakamarków szkieletu auta jak progi lub krawędzie wewnętrzne zakoli. Prawidłowo wykonany zabieg powinien zostać przeprowadzony poprzez aplikację do środka preparatów antykorozyjnego za pomocą specjalnych końcówek. Dokonujemy tego przez otwory odpływowe i technologiczne, które zakryte są plastikowymi zaślepkami i nakładkami. Konserwacja owych miejsc nie należy do prostych zadań, dlatego też warto skorzystać z kompleksowej oferty fachowców, którzy oprócz właściwie przeprowadzonego zabiegu, doradzą nam jakie jeszcze środki ochrony warto dobrać w przypadku naszego auta. Zabezpieczenia profili dokonać można w autoryzowanej sieci stacji rustcheckcorolon.pl

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas