Artykuł sponsorowany Czym jest rdza?

Czym jest rdza?

Rdza – nikt dokładnie nie wie, kiedy i w jaki sposób odwiedza metalowe przedmioty, którymi posługujemy się na co dzień. Czym jest, jak powstaje i jak jej zapobiegać? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jak i gdzie powstaje rdza?

Rdza powstaje w wyniku utleniania żelaza i jego stopów w wodzie, gruncie lub wilgotnej atmosferze. Zawiera ona głównie tlenki i wodorotlenki żelaza. Gdy mówimy o rdzy, mamy na myśli proces korozji metalu przyczyniający się do stopniowego niszczenia jego powierzchni, która, przy odpowiednie ilości czasu, tlenu i wody, całkowicie się rozpada. Powstawaniu rdzy sprzyja przechowywanie przedmiotów w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak garaż lub strych oraz środowiskach, w których występuje woda lub sól, która reaguje z cząstkami metalu.

Rdza zmorą kierowców

Doświadczeni kierowcy wiedzą, jak bardzo na korozję narażony jest samochód. Jest to problem „stary jak świat”, ale na szczęście coraz łatwiej go opanować. W przypadku pojazdów, aby sól i wilgoć miały znaczący wpływ na powstanie korozji, konieczne są ułomności powłoki lakierniczej i antykorozyjnej, do których prowadzą punktowe uszkodzenia lakieru, zaniedbanie producenta, a także nieprawidłowe wykonanie powypadkowej naprawy.

Preparatem w korozję

Najlepszym sposobem na walkę z korozją jest wymiana „zarażonego” elementu, ale można temu zapobiec stosując preparaty antykorozyjne w formie aerozolu – zauważa ekspert z firmy Rust Check Poland, która od 1991 roku specjalizuje się w dziedzinie zabezpieczeń antykorozyjnych samochodów. Jednym z takich środków jest Rust Stop, który sprawdza się przy konserwacji podwozi samochodów, profili zamkniętych, a także narzędzi, zatrzasków, zamków i zawiasów. Jego działanie polega na penetrowaniu połączeń szczelin, blach oraz mikropęknięć powłok.

Ponadto, preparat Rust Stop bardzo bezpieczny – uzyskał certyfikat ważnych polskich instytucji, atest Szkoły Głównej Pożarniczej w Warszawie, a także EcoLogo – certyfikat kanadyjskiej organizacji, dzięki czemu spełnia rygorystyczne standardy, które dotyczą ochrony środowiska oraz zdrowia człowieka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas