Artykuł sponsorowany Ochrona antykorozyjna. Produkty do zastosowania w przydomowym garażu

Ochrona antykorozyjna. Produkty do zastosowania w przydomowym garażu

Procesy korozyjne odbijają się na jakości i funkcjonowaniu wielu elementów układów samochodowych. Niezwykle ważna jest więc ochrona przed rdzą, zanim wywoła ona katastrofalne dla pojazdu (i kierowcy) skutki. Na rynku istnieją skuteczne w działaniu preparaty, które spełniają te wymagania. W jakie produkty najbardziej opłaca się inwestować na własną rękę?

Rekomendowana marka środków antykorozyjnych

W sklepach stacjonarnych i online praktycznie co chwilę pojawiają się nowe produkty o różnej jakości i cenie. Jak się nie pogubić i wybrać właściwe rozwiązanie?

Jedną z bardziej rekomendowanych marek jest RUST STOP. W jej ofercie znalazły się preparaty antykorozyjne oparte na skutecznej technologii. Służą one do zapobiegania rozwojowi rdzy w autach i innych urządzeniach mechanicznych dowolnej marki.

Skuteczność substancji poparta jest badaniami jakościowymi. Omawiane produkty świetnie radzą się zarówno z trwałymi, zogniskowanymi zmianami, jak i z czystymi powierzchniami, które prewencyjnie należy ochronić przed korozją. Co więcej, ochrona antykorozyjna samochodu przy użyciu RUST STOP jest bezpieczna – nie uszkadza lakieru i chromu.

RUST STOP A – dla ochrony w szczelinach i profilach

Jeśli zależy Ci na ochronie drobnych, problematycznych obszarów pojazdu, warto sięgnąć po preparat RUST STOP A. Ta rzadka w konsystencji substancja szczelnie wnika w szczeliny, połączenia blach, zgięcia i zawiasy, wypierając z nich wodę i tworząc szczelną warstwę zabezpieczającą.

Preparat tego typu wykorzystuje się do ochrony skorodowanych profili i podwozia. Nadaje się on także do oczyszczania złączy elektrycznych oraz do zabezpieczania zamków przed zamarzaniem – co ma niebagatelne znaczenie w sezonie zimowym. Ponadto RUST STOP A uniemożliwia zapiekanie się śrub.  

Opakowanie o pojemności 4 litrów powinno wystarczyć na pokrycie warstwą dwóch samochodów.

RUST STOP B – dla ochrony podwozia i nadkola

Nieco inne jest zastosowanie preparatu RUST STOP B. Zazwyczaj służy on do zabezpieczania podwozia i nadkoli przed szkodliwym działaniem wody i soli. Występuje w oleistej postaci i można go nakładać bezpośrednio na nieprzygotowaną powierzchnię, co znacznie ułatwia i usprawnia cały proces.

Opakowanie 400 ml rekomendowane jest klientom, którzy nie mają na wyposażeniu domowego garażu sprężarki i pistoletu. Podobnie jak w przypadku RUST STOP A, także tutaj pojemność 4 litrów powinna wystarczyć na zabezpieczenie chemiczne dwóch pojazdów osobowych.

O czym trzeba pamiętać przy ochronie korozyjnej?

Jeśli stosujesz preparaty antykorozyjne na własną rękę, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że konserwację antykorozyjną należy przeprowadzać raz na 12 do 18 miesięcy. Jeśli nie ma możliwości regularnego poświęcania na to czasu w zaciszu domowego warsztatu, lepszą opcją może być skierowanie się do profesjonalnego salonu – tłumaczy ekspert z firmy Rust Check Poland.

Pamiętaj też o tym, że w niektórych przypadkach przed nałożeniem warstwy preparatu konieczne będzie przygotowanie danej powierzchni, położenie podkładu itd. Kieruj się instrukcją na opakowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas