Materiał Partnera W jakich sytuacjach przyjadę się pomoc drogowa?

W jakich sytuacjach przyjadę się pomoc drogowa?

Pomoc drogowa przydaje się wielu kierowcom każdego dnia. Codziennie dochodzi do wypadków samochodowych. Oczywiście w części z nich kierowcy nie są w stanie odjechać własnym pojazdem. Wówczas należy odholować uszkodzony pojazd. Tym zajmują się pracownicy pomocy drogowej. Poza holowaniem aut z miejsc wypadków, pomoc drogowa zajmuje się również innymi rzeczami, wśród których są np. drobne naprawy na drodze.

Pomoc drogowa – powszechne usługi

Całodobowa pomoc drogowa każdego dnia o różnych porach ratuje wielu kierowców, niezależnie od tego jakim samochodem się poruszają. Profesjonalna firma świadcząca usługi holowania aut pomaga w rozwiązaniu problemów dotyczących wszystkich rodzajów samochodów. Zatem zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze i ciężarowe mogą liczyć na specjalistyczną pomoc w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia drogowego.

Pomoc drogowa oferuje przede wszystkim usługi takie jak holowanie pojazdów. Aczkolwiek to nie są jedyne usługi świadczone przez takie firmy. Jak tłumaczy fachowiec z tej branży z firmy Cube Trans Pomoc drogowa Jakub Kaźmierczak z Obornik z województwa Wielkopolskiego, poza holowaniem zajmują się one bowiem szeregiem innych rzeczy, a mogą być to między innymi:

  • mobilny serwis,
  • awaryjne otwieranie auta,
  • dowóz paliwa,
  • drobne naprawy na drodze,
  • uruchamianie auta z rozładowanym akumulatorem.

Ponadto w większości firm z tej branży możemy liczyć na ich pomoc przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Dzięki temu wielu kierowców, którym problemy przytrafiły się nocą mają możliwość otrzymania bezzwłocznej pomocy. A problemy z samochodem mogą pojawić się o różnej porze. Wystarczy, że jadąc nocą nie zauważymy czegoś na drodze, przez co nasza opona zostanie przebita. Wówczas konieczna jest jej wymiana, a to gwarantuje nam każda pomoc drogowa.

Współpraca z fachowcami daje wiele korzyści

Skorzystanie z usług pomocy drogowej może ułatwić nam również współpracę z warsztatami samochodowymi. Jest to możliwe dzięki temu, że wiele firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej nawiązuje współpracę z mechanikami samochodowymi. Oprócz tego często nawiązywana jest współpraca z elektromechanikami, blacharzami, lakiernikami, czy wulkanizatorami.

Wszystkie te współprace mogą okazać się korzystne dla kierowców, którzy brali udział w wypadku samochodowym. Pomoc drogowa wykona tylko pierwszy krok w naprawie auta, a jest nim odwiezienie uszkodzonego pojazdu w bezpieczne miejsce. Następnie właściciel samochodu musi zadbać o to, aby jego samochód powrócił do sprawności, o ile jest to możliwe. Dlatego współpraca pomoce drogowej z różnymi fachowcami jest korzystna, ponieważ kierowca uszkodzonego auta nie musi na własną rękę szukać mechaników, czy blacharzy. Samodzielne szukanie mechaników i innych specjalistów, którzy pomogą naprawić auto może okazać się czasochłonne, a niejednokrotnie będą u nich długie kolejki.

Opracowanie:

Pomoc Drogowa Cube-Trans Jakub Kaźmierczak

Oborniki , Armii Krajowej 14 lok. 28

Podziel się