Materiał Partnera Usługi lawetą – nie tylko jako pomoc drogowa

Usługi lawetą – nie tylko jako pomoc drogowa

Każdy kierowca wie, że warto mieć przy sobie numer do firmy zapewniającej pomoc drogową w razie wypadku na drodze czy poważnej awarii samochodu. Laweta jest lepszym rozwiązaniem niż użycie linki holowniczej – przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo oraz wygodę rozwiązania. Na tym jednak nie kończą się jej zastosowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, gdzie jeszcze sprawdza się laweta.

Niezawodna pomoc drogowa

Na trasie mogą pojawić się rozmaite problemy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dlatego każdy kierowca powinien mieć w swoim samochodzie najpotrzebniejsze narzędzia. Na pewno przydatny będzie zestaw śrub i kluczy, lewarek, a także kable rozruchowe. Nie zapominajmy też o zapasie płynów eksploatacyjnych, które również powinny znaleźć się w bagażniku pojazdu, oraz o pustym kanistrze, który napełnimy na najbliższej stacji benzynowej w razie potrzeby. Ten podstawowy zestaw narzędzi i środków może okazać się nieocenioną pomocą, gdy będziemy daleko od domu, a usterka jest na tyle drobna, byśmy mogli sobie z nią poradzić samodzielnie.

Nie wszystkie awarie samochodu jednak mogą być naprawione na miejscu. W takiej sytuacji konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej. Jeśli autem poruszamy się lokalnie, warto mieć w telefonie numer telefonu do firmy oferującej holowanie aut. Jeśli natomiast usterka przydarzyła nam się w nieznanym miejscu – w Internecie bardzo łatwo znaleźć informacje o takich usługach w najbliższej okolicy. Mieszkańcy Lublina i okolic mogą liczyć na pomoc firmy  Hol-Dan, która oferuje właśnie usługi lawetą nie tylko dla pojazdów osobowych, ale również lekkich samochodów ciężarowych.Laweta w transporcie pojazdów

Pomoc drogowa nie jest jednak jedynym przeznaczeniem autolawety. Doskonale sprawdza się ona w transporcie różnego rodzaju pojazdów oraz maszyn. Często bowiem zdarza się, że nie mogą one przemieszczać się po drogach samodzielnie – z powodu usterki lub z powodu nieprzystosowania do jazdy po drogach. Laweta często wykorzystywana jest w przewozie na potrzeby transakcji sprzedaży.

Rozwiązanie to stosowane jest szczególnie często podczas:

  • transportu maszyn rolniczych;
  • transportu ciągników rolniczych;
  • transportu maszyn budowlanych;
  • transportu maszyn przemysłowych;
  • transportu samochodów dostawczych;
  • transportu busów.

Dlaczego warto korzystać z usług transportowych lawetą? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, jakie ona zapewnia. Pojazdy i maszyny są przewożone odpowiednio przystosowanymi samochodami i z użyciem sprzętu, który skutecznie zabezpiecza je na czas transportu. Dzięki temu nie ma żadnego zagrożenia dla ładunku, obsługi transportu oraz innych uczestników ruchu.

Opracowanie:

HOL-DAN Daniel Halicki

Lublin , Różana 4 lok. 65

  • tel. 502 309 339

Podziel się