Materiał Partnera W jaki sposób powinna wyglądać kontrola klimatyzacji?

W jaki sposób powinna wyglądać kontrola klimatyzacji?

W dzisiejszych czasach większość samochodów została wyposażona w klimatyzację. Niestety użytkownicy pojazdów zapominają o okresowym serwisie klimatyzacji. Oczywiście na początku następuje kontrola sprawności całego układu. Bardzo często konieczne jest dokładne czyszczenie układu oraz wymiana kabinowego filtra. Naprawdę rzadko zdarza się, że konieczne będą dużo poważniejsze prace przy klimatyzacji.

Kontrola i serwis klimatyzacji

Oczywiście kontrola naszego układu klimatyzacji powinna odbywać się regularnie. Polega ona na sprawdzeniu ciśnienia w naszym układzie oraz prawidłowego działania. Jeżeli wszystko jest w porządku, całość prac zakończy się jedynie na wyczyszczeniu instalacji i zmianie kabinowego filtra. Specjaliści z firmy S & S Ford twierdzą, kontrola klimatyzacji powinna być wykonywana raz na rok. Kontrola klimatyzacji najczęściej nie zajmuje zbyt wiele czasu, a więc można wykonać ją na miejscu w serwisie. Z kolei serwis klimatyzacji złożony jest z wielu czynności, które dadzą pewność, że z całym układzie wszystko jest w porządku. Świetnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie profesjonalnego serwisu w niedawno zakupionych lub starszych samochodach. Należy stosować się do zalecenia, aby nasz układ klimatyzacji był sprawdzany przynajmniej raz na rok.

Zmiana filtra kabinowego

Oczywiście proces wymiany filtra kabinowego oraz odgrzybianie to dwie najważniejsze czynności, które powinny być wykonywane w czasie serwisu układu klimatyzacji. Wszystko po to, aby zapobiegać rozwijaniu się różnego rodzaju grzybów oraz zanieczyszczeń. Kontrola klimatyzacji wykazuje, że filtry zazwyczaj wytrzymują okres jednego roku, a następnie konieczna jest ich wymiana. Z kolei proces odgrzybiania przeprowadzany jest przez ozonowanie oraz przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Kontrola klimatyzacji pierwszą metodą uznawana jest za dużo bezpieczniejszą oraz zdrowszą. Przy pomocy ozony zabijane są wszelkie żywe organizmy, które znajdują się w naszym aucie. Następnie po wykonaniu przez mechanika procesu czyszczenia konieczne jest długie oraz dokładne wietrzenie samochodu. Pamiętajmy, aby przeprowadzać kontrolę klimatyzacji w profesjonalnych warsztatach, co zapewni bezpieczeństwo nam oraz naszym samochodom.

Podziel się