Materiał Partnera Jak wybrać dobre klocki hamulcowe?

Jak wybrać dobre klocki hamulcowe?

Podzespoły układu hamulcowego to jedne z najważniejszych elementów w naszym samochodzie odpowiadające za bezpieczeństwo pasażerów, a najistotniejszą częścią tego systemu są klocki hamulcowe. Zużywają się one w trakcie jazdy, dlatego na każdym kierowcy spoczywa obowiązek ich regularnej wymiany. Od czego zależy jej częstotliwość oraz czym kierować się przy wyborze klocków hamulcowych do samochodu osobowego?

Co przyspiesza konieczność wymiany klocków hamulcowych?

Na to, jak często kierowca będzie musiał odwiedzać warsztat samochodowy w celu wymiany klocków hamulcowych, ma wpływ przede wszystkim technika jazdy. W dwóch samochodach, które zostały wyposażone w te same klocki, kierowca wykonujący długie przebiegi autostradowe i hamujący ze sporą agresją, będzie musiał zmienić je już po zaledwie kilku tysiącach kilometrów. Osoba z bardziej spokojną techniką oraz poruszająca się przede wszystkim po mieście, zdecydowanie przedłuży okres eksploatacji. Jednak wpływ na klocki hamulcowe ma też szereg innych czynników, takich jak regularna jazda z dużym obciążeniem osi czy korzystanie z podzespołów niskiej jakości.

Czym kierować się przy wyborze klocków hamulcowych?

Ze względu na to, że zakup klocków hamulcowych jest dość regularnym wydatkiem, większość kierowców chce ograniczyć koszt ich nabycia. Niestety zazwyczaj jest to droga na skróty, bowiem tanie klocki hamulcowe będą ulegać zdecydowanie zwiększonemu niszczeniu, co zmusi nas do ponownej, szybszej wizyty w warsztacie samochodowym. Jak jednak uniknąć niesprawdzonych części? Warto wybierać przede wszystkim podzespoły uznanych producentów, którzy poddają swoje produkty regularnym testom wytrzymałościowym oraz gwarantują wysoką jakość. Jeśli dodatkowo chcemy się upewnić, że zakupimy klocki hamulcowe o bardzo dobrych parametrach, dobrze także skorzystać z pomocy specjalistów w sklepach motoryzacyjnych. Jednym z nich jest istniejący od ponad 25 lat punkt o nazwie Basieńka, zlokalizowany w Mysłowicach na terenie woj. śląskiego. Tam też uzyskamy fachowe wsparcie oraz części samochodowe do pojazdów najpopularniejszych marek takich jak Fiat, Ford, Audi, Opel, Kia, Volkswagen i inne.

W zależności przede wszystkim od stylu jazdy, wymiana klocków hamulcowych może czekać nas średnio w przedziale od 20 do 50 tys. pokonanych kilometrów. Chcąc jednak mieć pewność, że przetrwają one długo, a wizyta w warsztacie będzie rzadsza, zakupujmy podzespoły znanych producentów, najlepiej w stacjonarnych punktach sprzedaży, w przypadku których będziemy mieć gwarancję nabycia oryginalnych części.

Opracowanie:

Basieńka FHUP

Mysłowice , Robotnicza 1

Podziel się