Materiał Partnera Usługi warsztatu blacharskiego i kiedy się do niego udać

Usługi warsztatu blacharskiego i kiedy się do niego udać

Jeśli nasz samochód ma widoczne ślady wymagające naprawy, wówczas jedynym ratunkiem może okazać się wizyta w warsztacie blacharskim. Warsztaty te oferują wiele rozmaitych napraw związanych z karoserią pojazdu. Celem takich napraw jest przywrócenie wyglądu auta do pierwotnej wersji. Wielu z nas niekiedy odkłada wizytę u blacharza, jednakże nawet z poważnymi zarysowaniami powinniśmy udać się w takie miejsce. Kiedy jeszcze należy skorzystać z usług blacharskich?

Usługi wykonywane przez dobry warsztat blacharski

W warsztatach zajmujących się naprawami blacharskimi możemy skorzystać z wielu usług związanych z naszym pojazdem. Naprawy te dotyczą głównie karoserii samochodu, która mogła np. zostać uszkodzona. Jedną z podstawowych prac wykonywaną przez pracowników warsztatu blacharskiego jest prostowanie, spawanie i dopasowywanie metalowych elementów nadwozia. Czynności te nie należą do najtrudniejszych, jednakże do ich prawidłowego wykonania konieczne jest doświadczenie, a także odpowiednie narzędzia.

Poza tym dobry warsztat blacharski oferuje przywracanie naruszonej geometrii nadwozia. Takie naprawy blacharskie dotyczą głównie pojazdów, które zostały uszkodzone m.in. w skutek wypadku. Takie naprawy zazwyczaj są bardziej skomplikowane i wymagają użycie podnośnika. Celem tego zabiegu jest przywrócenie wymiarów i formy fabrycznej samochodowi. Do prawidłowego przywrócenia naruszonej geometrii nadwozia specjalistyczne warsztaty blacharskie, jak np. Dansyl z Jastrzębia-Zdroju w województwie Śląskim, wykorzystują specjalistycznych narzędzi oraz w niektórych przypadkach ramę naprawczą z systemem pomiaru geometrii.

Do innych usług, które oferowane są przez serwisy blacharskie należą:

  • usuwanie wgnieceń karoserii,
  • usuwanie zarysowań,
  • szpachlowanie, wyrównywanie, polerowanie, przygotowywanie karoserii do lakierowania,
  • wymiana podłużnic,

Ponadto w warsztacie blacharskim mamy możliwość naprawy dachów, a nawet ich wymianę. Podobnie wyglądają usługi blacharskie dotyczące maski, pokrywy bagażnika, drzwi i podłogi, które również można wymienić lub naprawić.

Kiedy udać się do warsztatu blacharskiego?

Do warsztatu blacharskiego udajemy się z rozmaitych przyczyn. Najczęstszą z nich jest uszkodzenie pojazdu w skutek wypadku, stłuczki, zderzenia i innych podobnych przypadków. Wizytę w warsztacie blacharskim powinniśmy również rozważyć, gdy nasze auto ma poważne zarysowania. Innymi przypadkach, w których warto skorzystać z napraw blacharskich są uszkodzenia karoserii powstałe w wyniku gradobicia, aktów wandalizmu itp.

Niekiedy zdarza się, że zwlekamy z wizytą u blacharza. Głównym tego powodem są koszty związane z naprawami blacharskimi. Jednakże musimy wiedzieć, że takie postępowanie nie jest rozsądne, ponieważ jazda samochodem z uszkodzoną karoserią może być bardzo niebezpieczna.

Podziel się