Materiał Partnera Lakiery samochodowe – trendy w estetyce motoryzacyjnej 2021

Lakiery samochodowe – trendy w estetyce motoryzacyjnej 2021

Wyniki badań z 2019 roku na temat najczęściej wybieranych barw samochodów, jednoznacznie wskazywały, że ponad 80% kupujących stawia na minimalizm. Nic więc dziwnego, ze na ulicach większość samochodów ma kolor: biały, czarny, srebrny lub szary. W tym roku jednak, światowi liderzy w branży motoryzacyjnej, przewidują znaczne zmiany. Przeczytaj, jakie mieszanki barw coraz częściej są wybierane przez klientów i co będzie hitem 2021 roku.

Kilka słów o znaczeniu koloru samochodu

Warto zaznaczyć, że kolor samochodu – mimo, iż nie jest najważniejszym kryterium, którym należy się kierować  przy zakupie auta – pełni kilka ważnych ról. Jedną z nich jest oczywiście funkcja estetyczna. Dobrze dobrana barwa nie tylko sprawia, że pojazd wygląda na bardziej nowoczesny i zadbany, ale także przyczynia się do dobrego samopoczucia właściciela. Większość posiadaczy samochodów lepiej czuje się, gdy ten zbytnio nie wyróżnia się z tłumu, dlatego też w 2021 roku, modne będą barwy, które nie są zbytnio rażące, lecz wizualnie powoli odchodzą od utartych schematów. Oprócz funkcji estetycznej, lakier samochodowy w znacznej mierze wpływa na bezpieczeństwo jazdy – np. srebrny wiąże się z nieco mniejszą widocznością na drodze - w porównaniu odważniejszymi barwami.

Estetyka motoryzacyjna – trendy 2021

Rok 2021 zapowiada się – pod względem stylistyki pojazdów – bardzo interesująco. Według ekspertów, najbardziej pożądanymi barwami w branży motoryzacyjnej będą między innymi:

  • rubinowa czerwień – czerwień to niewątpliwie klasyka, niemniej jednak wiele osób uważa, że zbytnio się ona wyróżnia. Lakier samochodowy w tym kolorze będzie jednak nieco metaliczny, co nada dostojności każdemu pojazdowi w tej barwie,
  • kolor mrożonych jagód – zaproponowany przez niemiecki koncern. Ta barwa pojawi się w najnowszym Porsche Taycan. Z pewnością zyska też wielu zwolenników, którzy zdecydują się na odświeżenie swojego pojazdu,
  • jasne wariacje koloru niebieskiego – np. lazurowa barwa, którą można będzie zobaczyć chociażby na BMW serii 2 gran Coupe.

Gdzie można uzyskać pożądaną barwę?

Warto zaznaczyć, że obecnie, zmiana barwy samochodu nie stanowi żadnego problemu. Każdy właściciel pojazdu może bowiem udać się do mieszalni lakierów np. do firmy Gaw-Lak Auto Lakiery, prowadzonej przez Agnieszkę Gawlak, i wspólnie z personelem wybrać wymarzony kolor. Warto zaznaczyć, że obsługa klienta w tym przedsiębiorstwie skupia się na potrzebach i oczekiwaniach osób zainteresowanych zakupem lakieru, zatem trudno spotkać kogoś, kto byłby niezadowolony. Dodatkowo, zakupione tak lakiery są chwalone za wysoką jakość. 

Opracowanie:

Gaw-lak Auto Lakiery Gawlak Agnieszka

Gliwice , Kasprowicza 35

  • tel. 785 917 298

Podziel się