Artykuł sponsorowany Transport samochodów zabytkowych z pomocą firmy Szewczyk Automotive

Transport samochodów zabytkowych z pomocą firmy Szewczyk Automotive

Zakup samochodu o charakterze kolekcjonerskim to niemały wydatek, ale za to dobra inwestycja. Zabytkowe auta z wiekiem zwiększają swoją wartość rynkową niezależnie od wahania koniunktury. Stanowią zatem dość bezpieczną lokatę kapitału. W naszym kraju z każdym rokiem przybywa właścicieli takich pojazdów. Problem w tym, że nie zawsze mogą one poruszać się po polskich drogach. Jak wygląda kwestia ich transportu?

Zalety posiadania zabytkowego auta

Jak już wspomniano, zabytkowe samochody mogą być dobrym zabezpieczeniem majątku. Jednak nie każda majętna osoba decyduje się na taką inwestycję. Najczęściej kupnem aut kolekcjonerskich zainteresowani są prawdziwi miłośnicy motoryzacji. To dość unikalne uczucie, posiadać w swojej kolekcji pojazd, który jako pierwszy został wyposażony w poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy oryginalną linię nadwozia.

Samochody zabytkowe bardzo często wystawiane są na tematycznych wystawach historycznych i pojawiają się na festiwalach oraz zlotach motoryzacyjnych, co bywa dla ich właścicieli źródłem dodatkowych pieniędzy. Jednak stan techniczny tych pojazdów zwykle nie pozwala na ich tradycyjne wykorzystanie. Poza tym ryzyko, że cenne auto uszkodzi się w trasie, jest zbyt duże. Ruch na polskich drogach jest spory, więc o stłuczkę nietrudno. Naprawa i remont uszkodzonego auta kolekcjonerskiego sprawiają, że traci ono na wartości.

Jak bezpiecznie przewozić auta zabytkowe?

W transporcie zabytkowych samochodów specjalizuje się firma Szewczyk Automotive. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na ich przewóz jest wykorzystanie lawety. Wybór autolawety uzależniony jest od gabarytów auta, które wymaga transportu. Pracownicy firmy przykładają dużą uwagę do tego, by cenny samochód został jak najlepiej zabezpieczony. Mniejsze auta kolekcjonerskie zmieszczą się na lawecie dwuosiowej, której długość nie przekracza 5 m, a ciężar całkowity – 3,5 ton. Dla pojazdu o większych wymiarach lepiej wynająć lawetę trzyosiową, która cechuje się aż 8-metrową długością.

Nie bez znaczenia jest również tym lawety. Specjaliści zalecają, by samochody zabytkowe przewożone były na lawecie z płaską platformą. Taki pojazd wyposażony jest bowiem w nowoczesne podnośniki i elektryczną wciągarkę, która ułatwia posadowienie auta na lawecie i minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia w chwili załadunku. Co więcej, przedsiębiorstwo Szewczyk Automotive oferuje wynajem lawet z kierowcą lub bez. To ostatnie rozwiązanie będzie korzystniejsze finansowo dla osób, które bardzo często korzystają z takich usług.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas