Materiał Partnera Samochód nowy kontra używany – który warto zakupić?

Samochód nowy kontra używany – który warto zakupić?

Kupno samochodu to nie lada przedsięwzięcie, w końcu nie kupujemy samochodu co miesiąc, lecz chcemy, by posłużył nam jak najdłużej. Dlatego warto dobrze przemyśleć swój zakup. Po zorientowaniu się, jakiego rodzaju ma być to samochód i wybraniu sobie swojego wymarzonego modelu, rodzi się pytanie odnośnie do jego stanu. Używany? Nowy? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom obu tych wariantów.

Samochody nowe – zalety i wady

Czym cechują się samochody nieużywane? Choć zabrzmi to banalnie i dość oczywiście – są nowe, a osób, które cieszy sam fakt posiadania nowego modelu, nie brakuje. Auto nieużywane dostaniemy w stanie nienaruszonym, nie musimy martwić się o jego przeszłość i historię kolizji. Jeżeli nawet samochód będzie miał drobny defekt, dostajemy gwarancję, więc nie stanowi to żadnego problemu. Nie da się także ukryć, że doznania płynące z użytkowania nowego samochodu są o wiele przyjemniejsze, niż te doświadczane podczas jazdy autem używanym. Posiadanie nowego samochodu wiąże się również ze swego rodzaju prestiżem – świadczy o stanie majątkowym posiadacza. Kolejnym atutem wyboru nowego auta w stanie nowym jest tania eksploatacja, nie będziemy musieli bowiem tak często wydawać pieniędzy na przeglądy i naprawy naszego pojazdu.

Jednak kupno nieużywanego auta niesie ze sobą także wady. Pierwszym i być może największym minusem jest cena. Za wadę można uznać także fakt, że nowe auta szybko tracą wartość, więc w razie szybkiej odsprzedaży możemy wyjść na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.

Mocne i słabe strony samochodów używanych

Weźmy teraz pod lupę auta używane. Ich zaletą jest cena – z racji swojego wieku i przebiegu będzie zdecydowanie niższa niż w przypadku nowego wozu. Dla nabywców znających się na motoryzacji taki zakup będzie najkorzystniejszy, ponieważ będą oni w stanie prawidłowo ocenić stan techniczny samochodu. Warto zauważyć, że osoby wybierające auto używane oszczędzają zarówno przy zakupie, jak i odsprzedaży, bo używane auta lepiej trzymają cenę.

Niestety, tak jak w przypadku aut nowych, tak i zakup pojazdów używanych wiąże się z pewnymi wadami. Sprzedawcy samochodów, które mają swoją historię, mogą maskować wady pojazdów. Pojawia się więc ryzyko związane z faktycznym stanem technicznym. Pieniądze, które potencjalnie zaoszczędziliśmy na kupnie często będziemy musieli wydać na naprawę usterek, od których samochody używane często nie są wolne.

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić samochód nowy czy używany, warto skorzystać z usług sprawdzonego i profesjonalnego sprzedawcy, np. VOLCO CAR WROCŁAW-BIELANY. Dealer ten oferuje obie możliwości.

Podziel się