Artykuł sponsorowany Różnica między regeneracją, a naprawą części

Różnica między regeneracją, a naprawą części

Części samochodowe w miarę eksploatacji mogą tracić swoją wydajność, a w niektórych przypadkach są narażone nawet na zniszczenie. Część z nich może w odpowiednim czasie bez problemu zostać zregenerowana w serwisie. Jednak istnieje taki zakres elementów samochodowych, których uszkodzenie wiąże się wyłącznie z bardzo kosztowną naprawą. Na czym polega różnica pomiędzy regeneracją a serwisem części pojazdów?

Regeneracja części samochodowych to ich naprawa?

Regeneracja części samochodowych nie jest tym samym co ich naprawa. Warto znać różnicę pomiędzy tymi dwoma usługami.

Czym jest naprawa uszkodzonych części? W głównej mierze polega ona – w przypadku części samochodowych – na usunięciu problemu, jaki występuje w pojeździe bez dokładnego skupiania się na jego źródle. Bardzo często naprawa uszkodzonych części przekłada się na przedłużenie żywotności pojazdu, jednak prędzej czy później może dojść do ponownego uszkodzenia.

Zupełnie inaczej wygląda proces regeneracji części samochodowych. Na pierwszym etapie prac konieczne jest zdemontowanie wadliwej części pojazdu, następnie konieczne jest dokładne jej oczyszczenie z brudu, aby móc przeprowadzić jej pełną analizę. Sprawdzany jest każdy istotny element, a wszystkie odchylenia od przyjętych norm są usuwane w procesie regeneracji. Regeneracja działa zatem jak odnowienie wykorzystywanej już części.

Regeneracja części samochodu – czy się opłaca?

Specjalista z firmy Lauber Sp. z o. o. – Inter CarsGroup zauważa: Wielu kierowców uważa, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest wymiana uszkodzonego elementu na nowy. Niewielki odsetek zdaje sobie sprawę, że regeneracja części stanowi proces, który jest bardzo skuteczny, a przy tym potrafi być nawet o połowę tańszy niż zakup nowej części- dodaje.

Koszty mogą oczywiście się różnić, a wpływają na nie między innymi:

  • marka części,
  • koszt usługi w danym serwisie.

Każda część może zostać naprawiona, jednak czy każda może zostać poddana regeneracji?

Należy pamiętać, że nie wszystkie elementy pojazdu mogą zostać poddane renowacji. Najczęściej sprawa dotyczy układu napędowego – zarówno manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów. Kupno nowych elementów jest bardzo często bardzo drogim przedsięwzięciem, dlatego możliwość zaoszczędzenia naprawdę dużych pieniędzy jest w tym przypadku naprawdę kusząca.

Proces regeneracji układu napędowego obejmuje między innymi:

  • wymianę łożysk na fabrycznie nowe,
  • osłony, pierścienie, opaski zaciskowe – pełna wymiana na nowe części,
  • Przegub kulowy: śrutowanie, prostowanie rowków, odzyskiwanie oryginalnych wymiarów,
  • Wał napędowy: śrutowanie, kontrola wału i klinów, równoważnie i odzyskiwanie oryginalnego wymiaru (jeśli potrzeba).

Decydując się zarówno na naprawę, jak i na regenerację konkretnych części w pojeździe, konieczne jest wybranie odpowiedniego serwisu samochodowego. Należy przy tym pamiętać, że te, które oferują usługi w bardzo niskich cenach, nie zawsze gwarantują wysoką jakość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas