Artykuł sponsorowany Pomysły na lifting samochodu

Pomysły na lifting samochodu

Zastanawialiście się kiedyś jak poprawić wizualnie samochód niewielkim kosztem? To proste, można na przykład przyciemnić szyby, wymienić zmatowiałe reflektory i inne szklane elementy.  Ciekawym pomysłem jest również oklejanie karoserii foliami typu carbon, mat, cameleon itp. Samochód zyskuje niepowtarzalny wygląd oraz ochronę lakieru. Te drobne zmiany mogą spowodować znaczną metamorfozę w wyglądzie waszego samochodu.

Dlaczego warto się zdecydować na przyciemnianie szyb?

Kiedyś ten komfort samochodowy nie był standardem, raczej kojarzył się z modą nowobogackich, którzy przesadnie chcieli zwrócić uwagę na swój majątek. Teraz coraz więcej osób docenia i decyduje się na ten zabieg.

  • To duża wygoda. Folia, którą nakłada się na szybę posiada właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu redukuje emisję promieni słonecznych do środka samochodu, co znacznie podnosi komfort podróżowania.
  • Daje nam  poczucie większej prywatności. Przez ciemne szyby osoby postronne mają utrudniony widok na pozostawione we wnętrzu rzeczy.
  • Folia przyklejona do szyby odgrywa rolę ochronną. W momencie wypadku czy mniejszej stłuczki, w wyniku której ucierpi szyba, mamy pewność, że pasażerowie nie zostaną zranieni odłamkami szkła. Montowana od wewnątrz folia jest niczym tarcza, a szyba, zamiast rozlecieć się w drobny mak, co najwyżej wypadnie w całości.
  • Przyciemnione szyby to doskonały efekt wizualny, nadający samochodowi charakter i ciekawy design.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione walory ciemnych szyb, nic dziwnego, że wielu kierowców decyduje się na przyciemnienie szyb we własnym zakresie. Najtaniej i najłatwiej okleić je po prostu ciemną folią. Istnieje wtedy jednak ryzyko, że folia zostanie rozprowadzona nierównomiernie i po jakimś czasie zacznie po prostu odchodzić. Nie mówiąc już o tym, że nie będziemy mieli stosownego świadectwa o instalacji, które jest wymagane w przypadku kontroli policji. By uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji podczas kontroli drogowej, warto przy sobie zawsze wozić zaświadczenie o przyciemnieniu szyb, wydane przez zakład świadczący tego typu usługi. Zadbajmy o to, by wybrać folię z atestem Instytutu Szkła i Ceramiki (ISiC). Trzeba pamiętać, że przepisy ruchu drogowego nie zezwalają przyciemnianie szyby czołowej oraz szyb w przednich drzwiach.

Stłuczona szyba - do kogo zadzwonić?

Szyba to nieodzowny element każdego auta. Służą one ochronie pasażera przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi. Gdy na skutek wydarzeń komunikacyjnych zostanie uszkodzona lub pojawią się na niej „pajączki”, należy zgłosić się do specjalisty. Przy wyborze serwisu samochodowego, który to naprawi, warto wziąć pod uwagę cenę, szybkość oraz zakres wykonywanych usług. Firma Auto Szyby Zwoleń specjalizuje się w montażu i sprzedaży szyb samochodowych.

Montaż szyb

Montaż szyb przeprowadzany jest z ogromną precyzją. Czas montażu szyb wklejanych trwa do godziny, a montaż na uszczelkę piętnastu minut. Do montażu używany jest klej szybkoschnący co znacznie przyspiesza proces i szybciej można ruszyć w drogę. Dodatkowo za wykonany montaż udzielana jest bezterminowa gwarancji.

Naprawa odprysków

W zakładzie możemy liczyć również na zabieg polegający na uzupełnieniu uszczerbku w szybie żywicą, która utwardza się pod wpływem promieni UV.  Naprawa pozwoli zmniejszyć koszty związane z wymianą szyby czołowej.

 Sprzedaż szyb

W ofercie tej firmy znajduje się kilka tysięcy szyb czołowych, tylnych oraz bocznych renomowanych producentów na rynku takich jak Pilkington, Sekurit, Fuyao.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas