Artykuł sponsorowany Przyciemnianie szyb folią – zalety przyciemniania szyb samochodowych

Przyciemnianie szyb folią – zalety przyciemniania szyb samochodowych

Przyciemnianie szyb samochodowych jest popularną metodą na poprawę komfortu podróżowania jak i wyglądu samochodu. Niestety producenci pojazdów rzadko kiedy decydują się na fabryczny zabieg wstawienia takich szyb, często żądając za to wygórowanej dopłaty. Stąd na rynku powstaje luka samochodów z ciemnymi szybami. Jednak nawet w przypadku aut nienowych możemy sobie poradzić z tym tematem, montując folie przyciemniającą.

Montaż foli przyciemniającej jest możliwy w każdym samochodzie, wymaga on staranności i wprawy, której nie jest w stanie zagwarantować zwykły użytkownik pojazdu. Nieprofesjonalny montaż foli na szyby nie tylko może zniszczyć folię, ale wpływa na estetykę auta, okien które przysłania. Źle położona folia może ograniczać pole widzenia, co utrudnia kierowanie pojazdem oraz bywa przyczyną wypadków.

Dlaczego warto rozważyć montaż szyb foliowych w aucie?

Do głównych zalet takiego rozwiązania zaliczyć trzeba:

  • Ochronę przed promieniami słonecznymi,
  • Ochronę przed oczami wścibskich,
  • Dodatkową ochronę antywłamaniową – utrudnia wybicie szyby,
  • Poprawę wyglądu pojazdu,
  • Zabezpieczenie przed rozpadnięciem się.

Auto z przyciemnionymi szybami mniej się nagrzewa przez słońce, co w lecie jest nie do przecenienia. Dzięki temu, promienie słońca nie tylko operują słabiej wewnątrz, ale też działanie klimatyzacji jest wydajniejsze – dzięki takiej izolacji od otoczenia, możemy schłodzić auto do mniejszej temperatury. Także pozostawione na parkingu, po czasie będzie mniej nagrzane. Zimą, co ciekawe, izolacja folii również działa, pozwalając na szybsze i efektywniejsze dogrzanie wnętrza w trakcie mrozów.

Przyciemnione okna zmniejszają widoczność do wewnątrz pojazdu.

Na rynku istnieją folie, o różnym stopniu przyciemnia, a więc w zasadzie możemy sobie zażyczyć folię całkowicie nieprzepuszczalną. Dzięki temu nikt nie będzie wiedział, co tak naprawdę aktualnie przewozimy i nie padniemy łupem kradzieży lub trudnych pytań.

Wybierając przed montażem foli samochodowych, stopień przyciemnienia pamiętajmy, że według prawa przednie szyby boczne wraz z czołową mogą chłonąć do 15% światła. Jeśli zdecydujesz się na większy stopnień zaciemnienia, nierzucający się w oczy, możesz mieć problemy w razie kontroli z policją, czy w trakcie przeglądu na stacji kontroli pojazdów. Najlepiej wybór odpowiedniego rodzaju foli na szyby, powierzyć firmie, która dysponuje największym wyborem oklein samochodowych zarówno pod względem cenowym, jak i rodzajowym. Przykładem takiej firmy jest firma KFS Przyciemnianie szyb i polerowanie lamp Michał Strzałkowski.

W powszechnej opinii samochody z przyciemnionymi szybami uchodzą za bardziej atrakcyjne i prestiżowe. Dzięki temu, poza większą praktycznością, prestiżem możemy niekiedy liczyć na większą wartość auta przy odsprzedaży. Pamiętajmy też, że w razie przypadkowego rozbicia oklejonej szyby możemy nadal kontynuować podróż, nie tracąc wiele na komforcie jazdy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas