Artykuł sponsorowany Jakie uszczelki stosuje się w szybach samochodowych?

Jakie uszczelki stosuje się w szybach samochodowych?

Dbanie o pojazd i regularna konserwacja mają ogromne znaczenie w kontekście komfortu użytkowania i minimalizowania konieczności wykonywania napraw. Jednym z elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są uszczelki w szybach samochodowych. Dobór odpowiednich produktów i starannie przeprowadzony montaż wpływają na to, czy uszczelka będzie dobrze chroniła przed zimnem  i opadami atmosferycznymi. Ponadto uszczelki chronią też przed parowaniem, a także odprowadzają wilgoć. Jak je wybierać i na co zwracać uwagę przy montażu?

Czym powinny się wyróżniać dobrej jakości uszczelki samochodowe? 

Jak już wspomnieliśmy, uszczelki pełnią wiele ważnych funkcji, a dobór kiepskiej jakości elementów może doprowadzić do nadmiernego parowania i dyskomfortu w czasie jazdy, zwłaszcza w okresie zimowym. Właśnie dlatego wybierając uszczelki do szyb samochodowych, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Produkty powinny być nie tylko dopasowane do modelu auta (inne elementy będą pasować do tylnej szyby Seicento, a inne do szyby czołowej Forda Focusa), ale również wyróżniać się następującymi parametrami:

  • być wykonane ze specjalnej mieszanki gumy, która zapewni długą żywotność,

  • być odporne na działanie opadów deszczu i śniegu,

  • być odporne na działanie promieni UV oraz wiatru,

  • być odporne na działanie wysokich i niskich temperatur,

  • być łatwe w montażu, aby w razie potrzeby można było je szybko wymienić.

Jak i kiedy wymienić uszczelkę do szyby w aucie? 

Wiemy, na co zwrócić uwagę, wymieniając uszczelki do szyb w samochodzie. Warto również wiedzieć, kiedy należy je wymieniać. Niepokojące powinno być przede wszystkim rozluźnianie się elementu i przedostawanie się powietrza do wnętrza auta. W następstwie dochodzi do rozwarstwiania się uszczelki i odklejania się w narożach. Oprócz tego kierowca może zauważyć również nadmierny hałas oraz przenikanie pyłu i wody do samochodu. O to, na co zwrócić uwagę podczas wymiany uszczelki, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z szybami do auta GLASS-POL Auto Szyby, który wyjaśnił:

- Wymiana uszczelki szyby samochodowej, wymaga doświadczenia, proces demontażu uzależniony jest od tego z jakim modelem samochodu mamy do czynienia. Uszczelki szyb samochodowych można podzielić na 3 podstawowe grupy: klasyczne, w samochodach starej daty,szyba montowana bez kleju, często z zastosowaniem klina rozporowego, nakładane na krawędź, uszczelkę w większości przypadków nakłada się na krawędź szyby, przed wklejeniem szkła do karoserii, * przyklejane, są to uszczelki doklejane do wewnętrznej strony szyby, element uszczelniający wystaje poza krawędź szyby, montaż jest możliwy tylko w momencie gdy szyba jest zdemontowana z karoserii samochodu. Uszczelki szyb, zwane też często listwami, pełnią również w dużej mierze funkcje ozdobną, są elementami łączącymi szybę z dachem i słupkami bocznymi w estetyczny sposób. Wraz z rozwojem przemysłu motoryzacyjnego wiele marek opracowało unikatowe rozwiązania, które nie sposób jest opisać w kilku zdaniach, więc w razie wątpliwości specjaliści z sklepu internetowego Glass-Pol chętnie służą pomocą i radą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas