Materiał Partnera Pomoc drogowa – czym jeszcze zajmie się oprócz holowania pojazdów?

Pomoc drogowa – czym jeszcze zajmie się oprócz holowania pojazdów?

Choć holowanie pojazdów jest głównym elementem działalności pomocy drogowej, to firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług mogą również pomóc kierowcom w innych sytuacjach. Okazuje się bowiem, że wykwalifikowana kadra jest w stanie zająć się wymianą uszkodzonego koła lub zapewni wsparcie przy problemach z uruchomieniem auta. Czym jeszcze zajmie się sprawdzona pomoc drogowa?

Kłopotliwe sytuacje na drodze i nie tylko

Jedną ze stosunkowo często spotykających kierowców problematycznych sytuacji na drodze jest brak paliwa. W przypadku, gdy stacja benzynowa oddalona jest o kilka lub kilkanaście kilometrów, warto zdecydować się na usługi pomocy drogowej. Firmy zajmujące się taką działalnością w krótkim czasie zjawią się we wskazanym przez klienta miejscu i dotankują pojazd. Warto przy tym zwrócić uwagę na koszty całego przedsięwzięcia – nie obciążają one znacznie portfela kierowcy, a dodatkowo usługa dostępna jest całodobowo, co jest kolejnym już jej atutem.

Pomoc drogowa pomoże również przy zmianie koła. Uszkodzona opona stanowi problem, którego nie można bagatelizować. Wymiana koła na zapasowe może być jednak utrudniona z wielu względów. Wsparcie i profesjonalizm w takiej sytuacji zapewni pomoc drogowa FHU Kukuryk, gwarantująca szybką reakcję na wezwanie klienta. Oprócz wymiany koła w krótkim czasie pomoc drogowa sprawdza się również w innych sytuacjach – kiedy więc jeszcze należy skorzystać z takich właśnie usług?

Problemy z uruchomieniem auta

Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, w którym niskie temperatury stają się prawdziwą zmorą kierowców, dochodzi do problemów z uruchomieniem auta. Rozładowany akumulator to najczęstsza przyczyna, z którą można jednak sobie szybko poradzić. Wystarczy wezwać sprawdzoną pomoc drogową – posiadane przez nią specjalistyczne kable rozruchowe oraz odpowiednia moc ładująca pozwolą w krótkim czasie doładować akumulator w pojeździe klienta i tym samym zapewnić możliwość uruchomienia samochodu.

Warto też wspomnieć o usługach dodatkowych związanych z holowaniem pojazdów. Najczęściej jest ono potrzebne w sytuacji, gdy auto jest po wypadku i nie jest możliwe kontynuowanie nim jazdy po drogach publicznych. Często jednak autolaweta przydaje się w innych przypadkach. Jednym z nich jest zakup samochodu za granicą. Jego sprowadzenie na kołach może być niemożliwe np. ze względu na brak dodatkowego kierowcy czy odpowiednich dokumentów. Możliwość przetransportowania auta w bezpieczny sposób na autolawecie to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie pojazdu spoza Polski, ale także samochodów krajowych.

Podziel się