Artykuł sponsorowany Opony używane. Czy to dobra inwestycja?

Opony używane. Czy to dobra inwestycja?

Komplet nowych opon do samochodu to wydatek około 1 500 zł. Dlatego też, kupno tańszej, używanej wersji kusi niejednego kierowcę. Chociaż producenci do znudzenia powtarzają, że opony używane to niebezpieczny zakup, Polacy często wybierają właśnie tę opcję. Czynnikiem decydującym nie jest zawsze korzystna cena. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby opony używane służyły jeszcze przez lata?

Kupuj w sprawdzonym miejscu

Chociaż będą kusić Cię aukcje internetowe, zastanów się, czy taka oferta będzie bezpieczna dla Twojego samochodu. Kupując nawet od cieszącego się pozytywnymi opiniami sprzedawcy, nie masz pewności co do jakości i parametrów technicznych. Osobną kwestią jest doradzenie modelu i firmy oponiarskiej do Twojego samochodu. To również ma ogromne znaczenie.

Niestety są wady, których nie zobaczysz gołym okiem. Nawet opony z dobrym bieżnikiem, ale trzymane w pomieszczeniu z paliwem i olejami, tracą na swojej jakości. Czasem wada ogumienia wynika z niewłaściwego jej zamontowania. Nie zobaczysz tego podczas zakupu, ale wychwyci to każdy, kto zawodowo zajmuje się wulkanizacją. Warto więc rozważyć kwestię zakupu opon używanych bezpośrednio u zaufanego wulkanizatora, takiego jak Juroko Wulkanizacja.  Prócz fachowej porady, będziesz mieć większą pewność co do jakości nabytego ogumienia do swojego samochodu. Co, więc jeśli chcesz podjąć tak ważną decyzję na własną rękę? Na pewne aspekty musisz zwrócić szczególną uwagę.

Miny, na które możesz wpaść

Wchodząc na popularne serwisy aukcyjne, zdziwisz się, jak tanio możesz kupić opony używane. Mimo że każdy sprzedawca będzie zachwalał swoje produkty, Ty zwróć uwagę na:

  • Ogólny stan kompletu opon – często jedna z czterech jest uszkodzona ze względu na fakt, że została wyjęta z samochodu powypadkowego.
  • Wyząbkowania bieżnika – mimo że w opisie będzie informacja o doskonałym stanie opony, to tego typu ubytki zobaczysz gołym okiem.
  • Właściwe magazynowanie – zapytaj sprzedawcę, w jakich warunkach przechowywał opony. To ma ogromny wpływ na ich jakość.
  • Informacja o dacie produkcji opon – mimo że mają rok czy dwa, mogły już przejechać kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.
  • Podejrzanie niska cena – to zawsze powinno wzbudzić Twoją czujność.

Niestety, nie wszystkie wady możesz wychwycić na poziomie zakupu. Pamiętaj jednak, że możesz zwrócić zakupiony towar na określonych w prawie warunkach. Skorzystaj z tego, gdy uznasz, że opony nie spełniły Twoich wymagań.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas