Materiał Partnera Na co zwracać uwagę wybierając opony do auta? Postaw na ofertę firmy Pro

Na co zwracać uwagę wybierając opony do auta? Postaw na ofertę firmy Pro

Korzystanie z odpowiednich opon znacząco wpływa nie tylko na komfort jazdy samochodem, ale także na bezpieczeństwo na drodze. Ogumienie powinno być dostosowane do pory roku oraz do marki i modelu danego pojazdu. Jeżeli wahasz się, możesz liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie oferowane przez pracowników sprawdzonej firmy Pro. Kluczowe jest też zwrócenie uwagi na paramenty techniczne. Jakie? Otóż, tego dowiesz się czytając ten artykuł do końca!

Zimowe i letnie czy całoroczne opony – co wybrać?

Aby jazda samochodem był w pełni komfortowa i bezpieczna, to trzeba zadbać o jego stan techniczny oraz o odpowiednie ogumienie. Kupując całoroczne opony nie ma konieczności ich wymiany co sezon. Jednakże znacznie szybciej się zużywają, gdyż są wykonane z uniwersalnej mieszanki gumy, a nie jak w przypadku opon letnich czy zimowych, dopasowanych do pory roku, a co za tym idzie również panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Konstrukcja bieżnika w oponach całorocznych jest tylko częściowo przystosowana do dobrego funkcjonowania w niskich oraz wysokich temperaturach. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch kompletów wysokiej jakości opon – letnich i zimowych, które z powodzeniem starczą na kilka sezonów.

Ogumienie zimowe produkowane jest z miękkiej gumy, która pozwala na świetną przyczepność pojazdu na oblodzonej i zmarzniętej jezdni. Dodatkowo, posiadają bieżnik ze specjalnymi rowkami. Z kolei, opony letnie są wytwarzane z twardszej gumy, odporniej na działanie wysokiej temperatury. Jeżeli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym zakupisz i od razu wymienisz opony, to najlepiej skorzystać z usług firmy Pro działającej na terenie województwa dolnośląskiego. Opony trzeba zmienić na całkiem nowe, kiedy grubość bieżnika wynosi 2 mm. Dla porównania, nieużywana opona ma od 8 do 10 mm. Trzeba również obserwować ogumienie i sprawdzać czy na ściankach nie pojawią się pęknięcia. Dodatkowo, zakłada się, że opona nie powinna być starsza, niż 10 lat.

Ważne parametry ogumienia samochodowego

Oprócz dostosowania do pór rok, opony powinny być dopasowane do modelu oraz marki samochodu. Trzeba znać szerokość, która jest podawana w mm, profil – inaczej wysokość (wyrażana w procentach) oraz średnicę, opisywaną w calach. Można zadecydować też o tym, jaki ma być bieżnik: symetryczny czy asymetryczny. Co więcej, w związku z jak najwyższym komfortem jazdy można porównać pomiędzy poszczególnymi modelami ogumienia, takie parametry, jak: indeks prędkości, czyli przystosowanie do prędkości, indeks nośności, czyli dostosowanie do określonej masy pojazdu, a także emitowany hałas zewnętrzny, wyrażany w decybelach. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze opon, to najlepiej skorzystać z oferty firmy Pro z Wrocławia, która oprócz sprzedaży ogumienia do różnych pojazdów, zajmuje się też świadczeniem szeroko rozumianych usług wulkanizacyjnych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas