Artykuł sponsorowany Dlaczego warto naprawiać opony w samochodzie?

Dlaczego warto naprawiać opony w samochodzie?

Uszkodzenie opony może przytrafić się nawet najlepszemu kierowcy. Wystarczy chwila nieuwagi, najechanie na krawężnik czy ostry przedmiot bądź kamień, a struktura ogumienia zostaje przerwana. Możemy wymienić koło na nowe lub zlecić naprawę wulkanizatorowi. Zawsze warto sprawdzić, czy jest możliwość usunięcia usterki. Jeśli tak, warto z niej skorzystać, gdyż ta opcja pozwoli sporo zaoszczędzić.

Kiedy naprawić czy wymienić uszkodzoną oponę?

Uszkodzenie opony nie jest wielkim problemem, bo wystarczy najechać na krawężnik czy ostry przedmiot lub kamień. Może się to zdarzyć zarówno nowemu, jak i używanemu ogumieniu. Zanim zdecydujemy się na wymianę, sprawdźmy, czy jest możliwość jego naprawy. W tym celu powinniśmy udać się do firmy Usługi Wulkanizacyjne Krzysztof Rawinis, która świadczy tego typu usługi. Wielu kierowców zastanawia się, jaką oponę można naprawić. Wszystko zależy od uszkodzenia, jeśli jest niewielkie, można je załatać bez problemu i kontynuować jazdę. Kiedy pojawi się wybrzuszenie na kole i nie da się go wyważyć, należy zakupić nową oponę, a tę utylizować. Podobnie z resztą, gdy pojawią się nitki kordu lub jest on wygięty.

Jakie są metody wulkanizacji opon?

Mamy dwie metody naprawy opon. Pierwsza to na zimno, która jest wulkanizacją chemiczną, polegającą na tym, że w miejscu uszkodzenia gumy, mechanik umieszcza odpowiednio dobrany wypełniacz uzupełniający na przerwany materiał i uszczelnia ją. Warto z niej skorzystać, przy punktowych uszkodzeniach kamieniem czy ostrym narzędziem. Jeśli jednak awaria jest poważniejsza, serwis musi zastosować wulkanizację na gorąco, polegającą na odtworzeniu brakującej części gumy, specjalną mieszanką. Pracownik zakładu podgrzewa i dobiera właściwą proporcję składników, by nowy materiał był zbliżony do obecnego. Następnie łączy mieszankę z ogumieniem, żeby tworzyła całość. Serwis przeprowadza również bieżnikowanie opon. W tym celu odtwarzany jest zużyty bieżnik i nakładana jest na niego nowa guma, scalająca dwa różne materiały.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas