Materiał Partnera Kiedy warto zdecydować się na używane opony samochodowe?

Kiedy warto zdecydować się na używane opony samochodowe?

Wymiana opon w naszym samochodzie zawsze wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji odnośnie do tego, czy inwestujemy w używane opony, czy też nowe. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, możemy znaleźć wiele zalet, jednak nie obejdzie się też bez wad. W poniższym artykule prześwietlamy zasadność kupna używanych opon samochodowych. Jesteście ciekawi, kiedy warto zdecydować się na taki wybór? Zapraszamy do lektury!

Marka opon

Pierwszą kwestią, którą warto poruszyć podczas rozważań na temat opon używanych do samochodu, jest ich marka. Na rynku możemy znaleźć bowiem zarówno wiele opon od znanych i zaufanych producentów, jak i te z niepewnych źródeł. Jeśli chcemy zainwestować w egzemplarze z drugiej ręki, zdecydowanie lepiej jest szukać wyłącznie spośród markowych opon używanych. Dlaczego? Ponieważ duże koncerny i firmy działające od lat w branży nie mogą pozwolić sobie na słabą jakość, czy też wadliwe produkty. Co za tym idzie, żywotność takich opon jest zdecydowanie dłuższa, niż w przypadku niemarkowych modeli. Dlatego też często, nawet używane egzemplarze doskonale zachowują swoje właściwości i mogą posłużyć z powodzeniem również drugiemu nabywcy.

Stan zużycia opon używanych

Jednak sama marka opon nie wystarczy, by dać nam gwarancję dobrej jakości. Nie bez znaczenia jest przecież także stopień ich zużycia i eksploatacji. Dlatego przed kupnem opon używanych, koniecznie należy je dobrze obejrzeć i sprawdzić, czy nie noszą one nadmiernych śladów użytkowania. Istotna powinna być dla nas głębokość bieżnika oraz jego równomierne starcie. Co więcej, dobrze jest celować w opony stosunkowo nowe, ponieważ z wiekiem guma traci swoje parametry i nawet mimo dobrego wyglądu, może nie spełniać swojej powinności. Jeśli mamy możliwość, spróbujmy się przejechać na danym egzemplarzu, co da nam najlepszy, realny obraz.

Miejsce zakupu

Pozostaje również kwestia miejsca, z którego dokonujemy zakupu. Zdecydowanie odradzamy kupowania opon używanych za pośrednictwem serwisów aukcyjnych od nieznanych i anonimowych sprzedawców. Zazwyczaj wiąże się to z wysyłką, a nie odbiorem osobistym, przez co nie mamy możliwości wcześniejszego sprawdzenia kupowanych opon i tym samym możemy polegać wyłącznie na słowach drugiej osoby. Niestety w ten sposób łatwo dać się oszukać. Firmą godną polecenia, która zajmuje się sprzedażą używanych opon do samochodów osobowych, jest Handel Obwoźny "OPONEX"Józef Daniłowicz. Oferują oni wyłącznie markowe egzemplarze spełniające wszystkie standardy i wymogi. Udając się do nich, możemy mieć pewność, że podejmujemy dobrą decyzję.

Reasumując, kupno używanych opony do samochodu to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że wybieramy spośród markowych egzemplarzy, które są przez nas wcześniej dokładnie sprawdzone. Warto unikać sprzedaży przez internet, a raczej znaleźć zaufaną firmę, która oferuje towar solidny i dobrej jakości.

Podziel się