Artykuł sponsorowany Motocykle na wynajem. Przegląd dostępnych modeli

Motocykle na wynajem. Przegląd dostępnych modeli

Motocykl to wspaniała maszyna. Kojarzy się z wolnością, przestrzenią i wielką przygodą. Nawet w wielkich zakorkowanych miastach, zdaje się drwić sobie z ograniczeń. Wiele osób pała ogromną miłością do tych pojazdów, niestety również wiele rezygnuje z ich posiadania. Czasami powodem jest posiadanie rodziny, czasami brak miejsca do przechowywania. Niezależnie od przyczyny, dla której odkładamy swoje marzenia, wynajem motocykla może być dla nas rozwiązaniem.

Wypożyczenie daje jeszcze taką korzyść, że nie musimy się martwić wszelkiego rodzaju formalnościami związanymi z posiadaniem motocykla. Serwisowanie, przeglądy czy ubezpieczenia leżą w gestii wypożyczalni. My się możemy tylko cieszyć jego użytkowaniem. Wypożyczenie sprawdzi się również, jeśli posiadamy własny motocykl, ale na jakiś czas oddajemy go do warsztatu.

Sprawdziliśmy w wypożyczalni motocykli Abacus, jak wygląda oferta jednośladów na rynku:

Motocykle do jazdy miejskiej lub skutery

Możemy nimi jeździć na prawo jazdy kategorii B, czyli nie jest wymagane specjalne prawo jazdy na motocykl. Są lekkie, zwinne, posiadają dużą szybę chroniącą kierowcę przed pędem powietrza. Posiadają automatyczną skrzynię biegów i schowek na kask lub drobiazgi.

Do tej grupy będą się zaliczały też skutery trzykołowe. Szczególnie wygodne dla Pań. Posiadają te same zalety co skuter, są stabilne i nawet bez używania siły nie ma możliwości wywrócenia podczas postoju.

Przykładem pojazdu z tej grupy jest Yamacha Tricity 125.

Motocykle dla osób stawiających pierwsze kroki w jeździe

Przy takich wymagane już jest prawo jazdy kategorii A2. Są to ciągle pojazdy o mocy ograniczonej do 35KW, ale funkcjonalnie już są to pełnowymiarowe motocykle.

W tej grupie jako przykład możemy podać BMW G310GS.

Motocykle turystyczne

Służą one do pokonywania dużych odległości, dlatego ich budowa posiada wiele udogodnień poprawiających komfort jazdy. Są to między innymi wygodna pozycja kierowcy, duży bak, szyba owiewka chroniąca przed pędem powietrza, duże kufry na rzeczy potrzebne w podróży, dobre osiągi i prowadzenie. Mniejsze sprawdzą się na krótkich wycieczkach czy np. na dojazdy do pracy.

Do dalekich podróży polecany jest np. BMW R1200GS

W tej kategorii znajdą się motory turystyczne, ale o bardziej sportowym wyglądzie. Będą też miały wyższe parametry. Przykładem może być Yamaha Tracer 700 lub 900.

Motocykle klasyczne

Coś dla osób ceniących wygląd i charakterystyczny dźwięk oraz wibracje dochodzące z silnika. W tej kategorii można polecić model Harley Davidson Iron 883. Jest on jak na swoją kategorię bardzo zwinny, stosunkowo lekki i daje dużo frajdy z jazdy. Można go używać na dojazdy do pracy lub weekendowe wycieczki motocyklowe za miasto.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas