Artykuł sponsorowany Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe: Usuwanie zarysowań lakieru – czy jest to możliwe?

Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe: Usuwanie zarysowań lakieru – czy jest to możliwe?

Właściciele samochodów nie tylko powinni dbać o regularny serwis części eksploatacyjnych samochodu. Ważne jest też okresowe zabezpieczanie lakieru przed rdzą. W przypadku drobnych zarysowań czy niewielkich odprysków powłoki lakierniczej można również myśleć o ich usunięciu. Potrzeba do tego jednak specjalnych zabiegów polerowania karoserii, a następnie jej zabezpieczania powłokami ochronnymi. Na to liczyć można we współpracy z szeroko wyspecjalizowanym warsztatem blacharsko-lakierniczym, takkim jak Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe.

Polerowanie karoserii i nakładanie powłok ochronnych

Usuwanie zarysowań z karoserii samochodu jest możliwe dzięki usłudze polerowania nadwozia. Taki proces pozwala jednak nie tylko wyeliminować małe i często długie rysy na lakierze. Polerowanie świetnie sprawdza się przy drobnych odpryskach powłok lakierniczych, a także przy obtarciach zderzaków. Efekt polerowania jest zaś piorunujący. Nie tylko wszystkie niedoskonałości znikają z powierzchni karoserii, ale także staje się ona bardziej połyskliwa. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku lakieru czarnego czy też granatowego, które uzyskują piękną lustrzaną powierzchnię. Auto dzięki temu wygląda jak nowe, a to wszystko przy niskiej cenie regeneracji. Polerowanie przy użyciu specjalnych narzędzi jest również wykonywane błyskawicznie.

Każdorazowo poleca się właścicielom aut nie tylko polerować lakier, ale także go zabezpieczać specjalnymi powłokami np. polimerowymi. To one chronią karoserię przed blaknięciem, korozją, a także przed brudem i kolejnymi zarysowaniami. Odżywiają one kolor nadwozia, a także nadają mu nowych cech. Karoseria wolniej nagrzewa się podczas upału, ulega samooczyszczeniu w trakcie deszczu oraz wykazuje silną hydrofobowość. Auto z polimerowym zabezpieczeniem wygląda nawet podczas ulewy na całkowicie suche. Wpływa to na komfort jazdy – woda z dachu nie spływa nadmiernie na przednią szybę pojazdu.

Kiedy warto postawić na polerowanie?

Polerowanie lakieru samochodowego to usługa, którą warto wykonywać co kilka lat. Szczególnie polecana jest dla właścicieli aut ekskluzywnych, drogich oraz sportowych. Nie oznacza jednak tego, iż tańsze i starsze auta nie warto polerować. Wręcz przeciwnie, dzięki takiemu zabiegowi przywraca się ich piękno, a samochód może wyglądać na nowszy.

To między innymi dlatego polerowanie jest dzisiaj tak popularne. Kierowcy wykorzystują ten zabieg po to, by zapewnić sobie wyższy zysk podczas sprzedaży samochodu. Od lat do warsztatów blacharsko-lakierniczych stawiają się zatem dealerzy samochodowi oraz komisy, a nawet autoryzowane punkty sprzedaży aut używanych określonej marki. Gdzie udać się zaś z pojazdem na polerowanie, woskowanie i zabezpieczanie karoserii powłokami ochronnymi?

Do jakiego warsztatu warto się udać?

Obecnie usługi polerowania i woskowania oferują nie tylko warsztaty blacharsko-lakiernicze, ale też firmy autodetailingu zewnętrznego. Takie zakłady nie posiadają jednak w swojej ofercie profesjonalnych usług lakierniczych oraz blacharskich, dlatego lepiej wybierać doświadczone lakiernie ze świetnie wyposażonym parkiem technologicznym. Takim dysponuje Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe, który działa w Warszawie. Jego specjaliści przed polerowaniem są gotowi również na usuwanie rdzy z pojazdu, usuwanie wgnieceń metodą PDR czy też na zabezpieczenie podwozia przeciwko korozji. Tego nie są w stanie zapewnić kierowcom firmy autodetailingowe.

Ile zaś trzeba zapłacić za polerowanie i zabezpieczanie lakieru auta? Wszystko zależy od jego modelu i marki, rodzaju lakieru oryginalnego oraz pakietu konserwacji. Ceny zaczynają się najczęściej od kilkuset złotych. Efekt jest jednak imponujący i utrzymuje się przez wiele miesięcy – przy zastosowaniu najwyższej klasy powłoki polimerowej nawet do 2-3 lat. 

Co oferuje Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe?

Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe w ofercie posiada usługi takie jak naprawa blacharska i lakiernicza, holowanie pojazdu, naprawa oświetlenia, wymiana płynów, klocków i tarcz oraz inne drobne naprawy. Firma oferuje naprawy bezgotówkowe. Dzięki temu, warsztat dba o to, aby firmy ubezpieczeniowe wywiązywały się ze swoich obowiązków z należytą starannością, a klienci mieli pewność, że naprawa ich samochodu zostanie przeprowadzona zgodnie z określonym standardem.

Opracowanie:

Monika Krystecka Blacharstwo i Lakiernictwo Pojazdowe

Warszawa , Świerszcza 36 lok. 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas