Artykuł sponsorowany Naprawy blacharsko-lakiernicze – dlaczego nie warto ich przekładać?

Naprawy blacharsko-lakiernicze – dlaczego nie warto ich przekładać?

Kolizje, stłuczenia i upływ czasu nie działają najlepiej na wygląd samochodów. Często, aby powrócić do swojej świetności auto potrzebuje opieki specjalisty – blacharza lub lakiernika, który ma doświadczenie w takich zabiegach. Zobacz, kiedy najlepiej jest skorzystać z takich usług i dlaczego nie warto odwlekać tego w czasie. Zobacz, gdzie warto dokonać takich napraw.

Usługi blacharsko-lakiernicze

Usługi blacharsko-lakiernicze większości osób kojarzą się jedynie z poprawą estetyki auta. W dużej mierze tak jest – prawidłowo przeprowadzone prace blacharskie oraz lakiernicze potrafią znacznie poprawić wygląd samochodu, odświeżyć go i dać mu drugie życie. Nie jest to jednak najważniejszy powód, dla którego klienci odwiedzają blacharza lub lakiernika.

Dobre serwisy samochodowe z reguły oferują także naprawy blacharsko-lakiernicze, ponieważ wbrew pozorom jest to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych usług. Dużą część pracy blacharze poświęcają na naprawę oraz wymianę części w autach powypadkowych, jednak nawet przy pozornie „zdrowym” samochodzie może być bardzo dużo pracy. Dlaczego warto odwiedzić serwis świadczący takie usługi?

Uważaj na korozję!

Zdradliwa i bardzo niebezpieczną chorobą samochodów jest korozja. Dotyka ona metalowych części auta, niszcząc je, osłabiając i szybko się rozprzestrzeniając. Zazwyczaj pojawia się na spodzie nadwozia, we wnękach kół oraz powierzchniach otworów drzwiowych – to właśnie w tych trudno dostępnych miejscach lubi pojawiać się rdza. Czasem jest ona „pamiątką” po kolizji lub niekorzystnych warunkach zimowych, często jednak to właśnie nasze zaniedbanie jest winowajcą.

Zdarza się, że przerysujemy auto, jednak rysa ta jest na tyle mało widoczna, że ignorujemy ten problem, zamiast udać się do specjalisty. To największy błąd! W takich wypadku warto odwiedzić warsztat samochodowy taki jak serwis V-Tech s.c, oferujący między innymi usługi blacharsko-lakiernicze. Doświadczony specjalista obejrzy dokładnie problematyczne miejsce oraz całe auto i dokona stosownych napraw.

Uszkodzenia lakieru są miejscami zapalnymi, w których łatwo może wdać się korozja. To taka „otwarta rana” samochodu, która należy odpowiednio zabezpieczyć. W przeciwnym razie w ciągu kilku miesięcy rdza może nawet przeżreć blachę na wylot. Powodem do niepokoju powinny być również miejsca, w których zewnętrzna warstwa lakieru uległa spęcznieniu.

Kiedy najlepiej wykonywać naprawy?

Właściwie nie ma dużego znaczenia kiedy zdecydujemy się odwiedzić lakiernika – pora roku nie ma wpływu na jakość wykonanej naprawy, pod warunkiem, że trafisz na specjalistę. Zazwyczaj jednak odradza się dokonywanie napraw lakierniczych zimą, ponieważ po kontakcie z solą (wszechobecną na polskich drogach) lakier może szybko zmatowieć. Warto też wstrzymać się chwilę podczas największych upałów, aby nałożony lakier nie zblaknął. Zazwyczaj, aby w pełni się utwardzić i wzmocnić lakiery potrzebują około 2 tygodni – weź to pod uwagę, planując wizytę u lakiernika.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas