Materiał Partnera Jakie części samochodowe wykorzystać do naprawy auta?

Jakie części samochodowe wykorzystać do naprawy auta?

Od stanu technicznego naszego pojazdu zależy zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego wszelkie usterki muszą niezwłocznie likwidowane. W wielu przypadkach naprawy mogą być jednak kosztowne, ponieważ wiążą się one z koniecznością wymiany części. Kierowca staje wtedy przed wyborem między częściami nowymi, używanymi, oryginalnymi lub też zamiennikami.

Rodzaje zamienników

Na rynku motoryzacyjnym istnieje wiele firm produkujących zamienniki dla oryginalnych części samochodowych, a kierowcy chętnie korzystają z ich usług. Szeroki wybór asortymentu w tym zakresie ma hurtownia motoryzacyjna Motpol, działa od ponad dwudziestu pięciu lat i nieustannie rozwija swoją działalność.

Czy jednak zawsze warto sięgać po zamienniki? Odpowiedź brzmi: to zależy od rodzaju. Wyróżniamy bowiem cztery kategorie części zamiennych. Pierwsza, OE, to części oryginalne, robione przez producentów pojazdów. Z nimi spotkać możemy się najczęściej w autoryzowanych serwisach. OEM to grupa części zamiennych oryginalnych, ale produkowanych przez zewnętrzną firmę, która dostarcza je również producentowi aut.

Trzecia kategoria to ta, z której najczęściej korzystają kierowcy, czyli OEQ. Mieszczą się w niej zamienniki, których jakość potwierdzona została testami bezpieczeństwa. Ostatni rodzaj, AM, to pozostałe zamienniki bez jakichkolwiek certyfikatów.

W przypadku zweryfikowanych zamienników nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo nasze i naszego samochodu – w wielu przypadkach, jedyne, co odróżnia je od części oryginalnych to opakowanie, podczas gdy właściwości i parametry pozostają takie same.

Dużym atutem jest tu zatem cena. Zamienniki mogą być nawet dwa razy tańsze niż oryginalne części zamienne. Jeśli więc mamy pewność, że zakupiony element był testowany, możemy bez obaw zastąpić nim starą lub zepsutą część naszego auta.

Nie warto natomiast rozważać zakupu części używanych – w ich przypadku nigdy nie mamy pewności, że są one w pełni sprawne lub czy też się szybko nie zepsują. Lepszym rozwiązaniem będzie regeneracja podzespołów we własnym samochodzie, ale to często kosztowna inwestycja.

Gdzie kupować części zamienne

Tu opcji mamy kilka. Zamienniki najczęściej znaleźć możemy w ofercie hurtowni części samochodowych. Wybierać możemy tam spośród asortymentu pochodzącego od wielu producentów, natomiast wykwalifikowana obsługa z łatwością pomoże nam znaleźć wszystko, czego potrzebujemy i do tego w zadowalającej cenie.

Hurtownia motoryzacyjna prowadzi sprzedaż hurtowa i detaliczną w cenach atrakcyjniejszych niż zwykłe sklepy z częściami samochodowymi, a oferuje taką samą, jeśli nie większą, ilość produktów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas