Artykuł sponsorowany Jak wygląda praca blacharza samochodowego?

Jak wygląda praca blacharza samochodowego?

Na naszym polskim rynku możemy wyróżnić wiele firm świadczących usługi blacharskie. W razie wypadków samochodowych lub nietypowych sytuacjach, najlepiej jest wybrać się właśnie do warsztatu który świadczy usługi blacharskie. Nie każdy do końca wie, co należy do zadań blacharza samochodowego i z czym możemy się wybrać do takiej osoby. Dowiedz się!

Obowiązki blacharza samochodowego

Praca blacharza polega na dokonywaniu napraw zniszczonej karoserii, a także utrzymaniu w należytym stanie technicznym oraz wizualnym swojego stanowiska. Specjaliści tacy jak blacharze pracują z reguły w zakładach mechaniki pojazdowej, stacjach obsługi czy też w serwisach. Często się zdarza, że prowadzą również swoje firmy. Do obowiązków blacharza zaliczamy takie obowiązki jak:

  • naprawy nadwozia w przypadku aut powypadkowych,
  • przygotowanie karoserii aut do kolejnych prac,
  • konserwacja nadwozi które zostały dotknięte rdzą,
  • ścisła współpraca z mechanikami oraz lakiernikami,
  • wykorzystywanie specjalistycznych narzędzie naprawczych oraz pomiarowych,
  • naprawy lakiernicze,
  • naprawy mechaniczne.

Na naszym rynku możemy znaleźć wiele firm świadczących tego typu usługi, np. West-Car s.c., której specjalizacją jest usuwanie wgnieceń, które powstały na skutek np. wandalizmu, gradobicia, stłuczki, niewłaściwego transportu rzeczy czy też zdarzenia na parkingu. Wiele jest osób które podejmuje się samodzielnego usuwania wgnieceń, co jest niebezpieczne i może nieść za sobą tragiczne skutki. Zdecydowanie lepiej jest zapłacić za usługę, ale mieć ją wykonaną przez profesjonalną osobę, która się na tym zna oraz posiada wykształcenie zawodowe o adekwatnym profilu.

Jakie wyróżniamy narzędzia blacharskie?

Przez wiele lat głównym atrybutem blacharza był po prostu zwykły młotek. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ewolucja techniczna wzbogaciła jednak warsztaty tego typu o wiele ciekawszych, bardziej praktycznym i bardziej nowoczesnych rozwiązań. Najważniejszym narzędziem, które jest stosowane do napraw karoserii są wyciągarki do wgnieceń stosowane obecnie przez praktycznie wszystkich blacharzy samochodowych. Stosując to urządzenie, blacharz jest w stanie w prosty i mało inwazyjny sposób doprowadzić skrzywioną karoserię do odpowiedniego stanu. Jest to główne, najbardziej popularne narzędzie. Oprócz niego blacharze stosują również klucze, zgrzewki, przecinaki, nitownice, urządzenia spawalnicze. Blacharze korzystają również z tych klasycznych narzędzi, jakimi są nożyczki, młotki czy kliny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas