Artykuł sponsorowany Jak uzyskać kredyt na samochód?

Jak uzyskać kredyt na samochód?

Koszty samochodów są bardzo wysokie. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na to, aby kupić samochód za własne pieniądze. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc banku, który może udzielić kredytu samochodowego. Nie każdy może jednak sobie pozwolić na taką pożyczkę. Bank musi bowiem zweryfikować zgodność dokumentów wnioskodawcy, a sam proces pożyczania pieniędzy składa się z kilku etapów. Jak więc uzyskać kredyt na samochód?

 

Co warto wiedzieć o kredycie na samochód?

Na początku bank rozpatruje wniosek o kredyt. Następnie następuje weryfikacja wszelkich dokumentów oraz ocena zdolności kredytowej wnioskodawcy. Po rozpatrzeniu wniosku bank podejmuje decyzję. Wnioskodawca powinien zostać poinformowany zarówno o pozytywnej, jak i negatywnej decyzji. 

Jak mówi specjalista z firmy money-4u.com.pl : ,,Jeśli wniosek zostanie odrzucony, warto zapytać o przyczyny decyzji. Bank musi udzielić niezbędnych informacji, więc możemy skorzystać z tych wskazówek w przyszłości. W przypadku pozytywnej opinii, bank jest zobowiązany do przeprowadzenia klienta przez dalsze kroki." 

Nawet, jeśli mamy zamiar kupić samochód po okazyjnej cenie, to i tak powinniśmy poczekać i poszukać korzystnej oferty kredytowej. Po podjęciu decyzji o wyborze banku, przychodzi czas na podpisanie umowy kredytowej. Zanim ją podpiszemy, należy dokładnie przeczytać każdy jej punkt. Jeśli cokolwiek w umowie się nie zgadza, od razu należy to zgłosić, aby upewnić się, że dokładnie zapoznaliśmy się z warunkami umowy.

 

O czym trzeba pamiętać przy zaciąganiu kredytu na samochód?

Kredyt na samochód można zaciągnąć w różnych formach. Przewłaszczenie sprawia, że pojazd staje się własnością klienta oraz banku. Bank pozostaje właścicielem do czasu, aż wnioskodawca w całości spłaci kredyt. Innym rodzajem kredytu jest zastaw rejestrowy. W tym przypadku klient pozostaje samodzielnym właścicielem. Informacja o zastawie na rzecz banku znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. Umowa kredytowa określa dokładnie, w jaki sposób i po jakim czasie kredyt samochodowy zostanie uruchomiony. Najczęściej zdarza się, że pieniądze są przelewane bezpośrednio na zakup samochodu. Decydując się na zaciągnięcie kredytu, warto także pamiętać o tym, że rata jest dużym obciążeniem dla budżetu klienta. Oprócz kosztów kredytu, będziemy także zobowiązani do wydawania pieniędzy na paliwo i ubezpieczenie. Dlatego, zanim zaciągniemy kredyt, warto dokładnie przemyśleć, czy damy sobie radę z jego spłatą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas