Artykuł sponsorowany Dlaczego warto kupić samochód od autoryzowanego dealera?

Dlaczego warto kupić samochód od autoryzowanego dealera?

Zakup samochodu to zawsze spory wydatek, często wiążący się z koniecznością zaciągnięcia kredytu – dlatego nie warto podejmować pochopnych decyzji. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, gdzie kupimy samochód. Na giełdzie, u prywatnego sprzedawcy, czy może u autoryzowanego dealera danej marki? W poniższym artykule przedstawimy zalety ostatniej z tych trzech opcji.

Technologia prosto z fabryki

Spośród wielu zalet aut prosto z salonu jedna z nich jest zdecydowanie najważniejsza – jest nią fakt, że są one w pełni sprawne. Kupując auto u dealera możemy mieć pewność, że nie będzie ono wymagać na wstępie żadnych kosztownych napraw – nawet jeśli już po zakupie wyjdą na jaw wady fabryczne samochodu (co zdarza się relatywnie rzadko) jego producent na mocy gwarancji będzie zobowiązany usunąć je. Ponadto salony dealerskie to najbardziej przystępna opcja, jeśli myślimy o kupnie auta, które jest nowością na rynku – alternatywą jest sprowadzanie auta zza granicy, co zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem w kwestii stanu technicznego auta oraz jego statusu prawnego.

Gwarancja producenta

Wspomniana już gwarancja to kolejny atut kupna samochodowy u dealera. Oznacza ona, że przez dany okres czasu od dnia zakupu auta producent ręczy za jego stan techniczny i zobowiązuje się do usunięcia wszelkie usterek i awarii wynikających z normalnej, prawidłowej eksploatacji. 

Niskie koszty eksploatacji

Poza samym zakupem auta musimy liczyć się z faktem, że korzystanie z niego generuje pewne koszty, związane między innymi z serwisowaniem i przeglądami technicznymi. W przeciągu kilku najbliższych lat od dnia zakupu koszty eksploatacyjne auta są niższe w przypadku pojazdów nowych, niż pochodzących z rynku wtórnego

Ubezpieczenie na miejscu

Dokonując zakupu auta w salonie dealerskim może na miejscu skorzystać z oferty ubezpieczenia – dealerzy często współpracują z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi, dlatego są w stanie dobrać najbardziej optymalną dla nas. Wybierając pakiety dealerskie ubezpieczeń oszczędzamy możemy zaoszczędzić pieniądze i mnóstwo czasu, który w przeciwnym wypadku musielibyśmy poświęcić na osobiste wypełnianie formalności. 

Auta używane z salonu?

Niektórzy dealerzy, tacy jak Czajka-Auto, pośredniczący w sprzedaży samochodów marki Toyota, posiadają w swojej ofercie również pojazdy używane. Samochody te są tańsze niż nowe egzemplarze, jednak przed trafieniem do sprzedaży przechodzą gruntowne przeglądy techniczne, w celu upewnienia się, że ich stan techniczny stoi na nienagannym poziomie. Dlatego jeśli myślimy o kupnie auta z rynku wtórnego, warto udać się właśnie do salonu – zyskamy dzięki temu pewność, że nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter