Materiał Partnera Jak odświeżyć wygląd samochodu? Skorzystaj z usług blacharsko-lakierniczych!

Jak odświeżyć wygląd samochodu? Skorzystaj z usług blacharsko-lakierniczych!

Każdy z nas widział na ulicy stary zabytkowy samochód, który swoją prezencją, świeżością oraz estetyką, nie ustępował nowym pojazdom wprost z salonu. Taki efekt „motoryzacyjne antyki” uzyskują dzięki bardzo złożonym procesom regeneracyjnym, konserwacyjnym i naprawczym, między innymi w warsztatach blacharsko-lakierniczych. Jeśli chcesz, aby Twoje kilkuletnie lub nawet kilkunastoletnie auto, również zachwycało wyglądem, również nie czekaj! Wybierz dobrego blacharza i ciesz się „nowym” samochodem.

Kiedy warto decydować się na odświeżenie auta?

Odświeżenie auta to usługa dla wszystkim właścicieli pojazdów, którzy dbają o to, aby estetyka ich pojazdu była na najwyższym poziomie. Jeśli zatem nie planujesz zakupu nowego samochodu, ale jednocześnie Twój obecny, nie do końca Ci się podoba, co ma związek z jego starzeniem się, koniecznie udaj się do blacharza. Rozwiązanie to jest także opłacalne dla dealerów motoryzacyjnych i wszystkich, którzy chcą sprzedać swoją osobówkę, czy też dostawczaka. Zabieg odnowienia karoserii, może przynieść przy sprzedaży znacznie podwyższoną wartość auta!

Odświeżenie auta to nie tylko poprawa jego estetyki!

Termin „odświeżenia auta” u blacharza, który objaśnimy w kolejnej części artykułu, nie jest tylko stosowany po to, aby samochód wyglądał lepiej. Zabiegi stosowane na karoserię mają na celu również zabezpieczenie pojazdu przed korozją, promieniowaniami UV, uszkodzeniami mechanicznymi (np. odpyskujące kamienie od kół, czy ocierające się małe gałązki krzaków podczas jazdy w mniej zadbanych terenach), wandalizmem, wahaniami temperatury, mrozami, upałami, czy też przed wilgocią. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim należy zastosować dobry lakier samochodowy z odpowiednią powłoką zabezpieczającą. Ważne jest także okresowe woskowanie karoserii.

Odświeżenie auta – nowa karoseria „od podstaw”, czy auto detailing?

Auto u dobrego blacharza może być odświeżane między innymi w dwóch wersjach. Pierwsza polega na zdarciu starej powłoki lakierniczej, na wyklepaniu wszystkich, nawet najdrobniejszych wgnieceń, na wypolerowaniu karoserii, a następnie na nałożeniu nowych lakierów koloryzujących oraz zabezpieczających. Takie działanie w zależności od zakresu uszkodzeń, może potrwać w warsztacie kilka dni. Warto wtedy pamiętać o wynajmie samochodu zastępczego. Jeśli chodzi o opcję drugą – auto detailing – polega ona na wykonywaniu napraw lakierniczo-blacharskich miejscowych, lub takich, które będą opierały się tylko o wykonanie nowego pokrycia farbą. Jest to zatem mniej złożony proces, ale za to błyskawiczny i tani. Czasem wystarczy wypolerować karoserię i nałożyć dobry lakier przezroczysty, aby efekt był spektakularny. Nie czekaj zatem! Przyjedź do warsztatu  Abex Car Adama Żołyniaka już dziś i ciesz się nową wersją swojego samochodu… 

Podziel się